2019-01-18 10:22:00

II liga gr. 4: Podsumowanie 12. kolejki

W pierwszej kolejce rozgrywek II ligi w nowym roku emocji nie brakowało. Lider tabeli AZS UJK przegrał w rzutach karnych na własnym parkiecie z Buskowianką Busko - Zdrój, dalej niepokonani są zawodnicy Wisły Sandomierz.

Od samego początku spotkanie AZS-u UJK z HBL Buskowianką było wyrównane. Zajmująca piąte miejsce w tabeli drużyna postawiła trudne warunki na parkiecie rywala i po pierwszej połowie wygrywała 11:9. Po sześćdziesięciu minutach był remis 21:21. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi byli goście.

W grupie B kolejne zwycięstwo w sezonie zanotowali zawodnicy Wisły Sandomierz, którzy pokonali na wyjeździe drużynę z Bochni  29:32. Jak na razie sandomierzanie mają na swoim koncie komplet zwycięstw.