REKLAMA

 

REKLAMA
2019-01-11 23:25:00
Wojciech Staniec

Wielki nieobecny mistrzostw dołączy do reprezentacji! Nikola Karabatić może zagrać w mistrzostwach świata

Jednym z największych nieobecnych podczas mistrzostw świata jest Nikola Karabatić. Okazuje się, że rozgrywający dołączy do reprezentacji Francji i być może zagra w turnieju!

Nikola Karabatić pod koniec października przeszedł operację lewej stopy. Zabieg się udał, jednak wydawało się, że Francuz będzie pauzował na mistrzostwach świata, ponieważ jego przerwa od gry miała trwać od czterech do sześciu miesięcy. Byłaby to dla niego pierwsza opuszczona wielka impreza od 2003 roku. Trener Didier Dinart wpisał Karabaticia na listę 28 zawodników, którzy mogą zagrać na mistrzostwach, ale w taki scenariusz mało kto wierzył.

REKLAMA

Francuzi przygotowywali się do turnieju i pojechali na niego bez rozgrywającego PSG. Wygrali również swój pierwszy mecz na turnieju z Brazylią (24:22). Po tym spotkaniu zawodnicy mieli usłyszeć, że dołączy do nich Nikola Karabatić.

Gwiazdor nie zagra raczej z Serbią (mecz w sobotę), czyli krajem, w którym się urodził. W niedzielę ma odbyć pierwsze treningi wspólnie z reprezentacją Francji. Wtedy też zapadną decyzje, czy i ewentualnie kiedy będzie gotowy do gry.

Karabatić od dwóch tygodni trenował już w swoim klubie PSG i lekarze nie mieli żadnych uwag co do jego występu na mistrzostwach. Francuz ma już 34 lata i kto wie, czy odbywające się właśnie mistrzostwa nie będą dla niego ostatnimi. Zawodnik wsiądzie teraz w samolot do Berlina i dołączy do swojej drużyny.

źródło: leparisien.fr
Zobacz więcej: