2019-01-11 16:13:00

MŚ 2019: Wicemistrzowie świata z 2015 roku przegrali z Angolą!

No i mamy chyba pierwszą sensację turnieju! Reprezentacja Kataru uległa Angoli 23:24. Po pierwszej połowie zawodnicy z Afryki wygrywali 12:8.

Reprezentacja Angoli do mistrzostw świata przygotowywała się w Polsce i w międzyczasie zagrała sparingi z dwoma przedstawicielami PGNiG Superligi - Gwardią Opole i Stalą Mielec. Jak widać te mecze nie poszły na marne, bo od początku Angolczycy prowadzili z Katarem, który w 2015 roku sięgnął po wicemistrzostwo świata. Samo spotkanie jednak mocno rozczarowywało. Katarczycy imponowali indolencją rzutową, a w pierwszej połowie na 29 prób udało im się zdobyć ledwie osiem bramek.

Po przerwie worek z bramkami nieco się otworzył. Katarczycy odrobili straty i doprowadzili do remisu. Po przerwie udało im się tylko raz wyjść na prowadzenie - przy stanie 23:22. Jednak dwie ostatnie bramki padły łupem Angoli, która sprawiła sporą niespodziankę i wygrała z Katarem!

Angola - Katar 24:23 (12:8)