REKLAMA

 

REKLAMA
2019-01-10 14:19:00
Wojciech Staniec

Hiszpan może zastąpić Kamila Syprzaka w FC Barcelonie

Jest już niemal pewne, że latem zakończy się przygoda Kamila Syprzaka z FC Barceloną. Wszystko wskazuje na to, że "Duma Katalonii" znalazła już zawodnika, który zastąpi Polaka.

Kamil Syprzak jest zawodnikiem FC Barcelony czwarty sezon, jednak w obecnych rozgrywkach przegrywa rywalizację i na boisku nie pojawia się tak często jak choćby w poprzednich latach. Trener Xavi Pascual stawia na Francuzów - Ludovica Fabregasa oraz Cedrica Sorhaindo. Obaj mają jeszcze długie umowy, które wiążą ich z mistrzami Hiszpanii do 2021 i 2020 roku.

REKLAMA

Wzorem poprzednich sezonów, także i w nowej kampanii FC Barcelona będzie miała trzech obrotowych, do francuskiego duetu dołączyć może Abel Serdio - taką informację podaje "Mundo Deportivo". Umowa nie jest jeszcze podpisana, ale rozmowy mają być mocno zaawansowane.

Serdio to 24-letni kołowy, które obecnie gra w Valladolid. Zawodnik ten w tym sezonie Asobal Ligi średnio rzuca 5,53 bramki na mecz. Obrotowy nie załapał się do reprezentacji Hiszpanii na najbliższe mistrzostwa świata. Jednak powołana trójka -  Julen Aguinagalde, Gedeón Guardiola i Adrià Figueras mają już ponad 30 lat i wydaje się, że Serdio jest przyszłością na kole hiszpańskiej drużyny.
Zobacz więcej: