2018-11-13 07:15:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 8. kolejki

Za nami 8. kolejka II ligi w grupie drugiej. Co działo się w tej serii rozgrywek?

Zawodnicy KS-u Szczypiorniak Gniezno wracali z Torunia w dobrych nastrojach po wygranym meczu z AZS-em UMK. Początek meczu był wyrównany ale to przyjezdni systematycznie powiększali prowadzenie. AZS nie dało radu odrobić strat i odwrócić losów spotkania. Goście zwyciężyli 33:28, a skutecznością zachwycił Artur Dymkowski, który w sumie zdobył aż trzynaście bramek.

Wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać w Gryfinie, gdzie KPR zmierzył się z ekipą z Iławy. W pierwsze połowie obie drużyny fatalnie grały w ataku i popełniły mnóstwo błędów, o czym świadczy wynik po trzydziestu minutach 9:10 na korzyść gości. Po zmianie stron drużyny przebudziły się w końcu, a po obu stronach parkietu cały czas bardzo dobrze spisywali się bramkarze. Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą trzech bramek i mogli cieszyć się ze zwycięstwa po niełatwym spotkaniu. Co powiedział po meczu trener gospodarzy, Arkadiusz Augusytniak? - Ogólnie zagraliśmy słaby mecz, widać było że piątkowy trening rzutowy nie koniecznie pomógł nam w meczu z Iławą, ale zaowocował za to dla bramkarzy. Bardzo mnie cieszy dobra postawa naszej bramki, takich zawodników na bramce chciałbym mieć już zawsze. Perfekcyjnie rzuty karne wykorzystywał Lucjan „MASZYNA” Galus, który przebudził się w II połowie swoimi zabójczymi rzutami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Tołyż, w obronie był nie do przejścia, a na eksperymentalnej dla niego pozycji Kołowego w ataku udało mu się rzucić bramkę i wywalczyć dwa rzuty karne. Ciężki mecz, przeciwnik dobrze przygotowany, na szczęście wygrany dla nas.

A jak skomentował porażkę swojego zespołu szkoleniowiec,Karol Adamowicz? -  Po pierwszej połowie prowadziliśmy jedną bramką. W końcówce drugiej zabrakło doświadczenia, ale też szerszej kadry, bo nie było z nami w Gryfinie kilku ważnych zawodników, między innymi z powodu kontuzji. Chciałem jednak pochwalić całą drużynę za postawę w tym meczu.

Najwyższe wygrane odnieśli gdańszczanie, którzy pokonali u siebie KU AZS UKW Bydgoszcz 40:27. Różnicę trzynastu trafień wypracowali także USAR Kwidzyn w meczu z UKS Szczypiorniak Olsztyn (35:25).

Z kolejnego zwycięstwa  w tym sezonie mogli cieszyć się Tytani Wejherowo, wygrywając z MKS-em Brodnica 39:30. Tytani pozostają nadal niepokonani w tej grupie.

Zwycięstwa w 8. kolejce odnieśli także: Sambor Latocha Agropom Gniew, SMS ZPRP II Gdańsk, MKS Grudziądz, USAR Kwidzyn, Tytani Wejherowo.