2018-10-16 14:31:00

IHF Super Globe: Turniej ruszył, planowe zwycięstwo FC Barcelony

Nie było niespodzianki w pierwszym meczu IHF Super Globe. FC Barcelona pokonała Al-Najma 37:28.

Zespół z Europy był murowanym faworytem tego pojedynku. Barcelona broni tytułu z poprzedniego roku, a Al-Najma z Bahrajnu to najlepsza drużyna z Azji.

Katalończycy udanie weszli w mecz i szybko prowadzili 6:1. Od tego momentu mistrzowie Hiszpanii kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie forsowali zbytnio tempa. Po pierwszej połowie prowadzili różnicą pięciu trafień. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a Al-Najma była w stanie zmniejszyć straty tylko do czterech trafień.

W spotkaniu tym wystąpił reprezentant Polski - Kamil Syprzak. Według oficjalnych statystyk grał przez siedem i pół minuty. Przez ten czas rzucił jedną bramkę na trzy próby.

FC Barcelona - Al-Najma 37:28 (19:14)