2018-10-14 07:00:00

Do Rumunii po komplet punktów! Orlen Wisła zagra z Dinamo Bukareszt

Płocczanie w 5. kolejce Ligi Mistrzów na wyjeździe zmierzą się z Dinamo Bukareszt. Drużyna z Rumunii jest wymagającym rywalem i łatwo punktów nie odda. Czy Orlen Wisła odniesie zwycięstwo w najbliższą niedzielę?

Orlen Wisła w poprzedniej kolejce rozgrywek przegrała pierwsze spotkanie w tym sezonie. Płocczanie ulegli Abanca Ademar Leon 24:27. Dodatkowo zmartwieniem był na pewno obraz gry wicemistrzów Polski. Zawiodła skuteczność w ataku i słaba gra w defensywie, która zaczęła w funkcjonować przede wszystkim w drugiej połowie. Natomiast Dinamo Bukareszt ma za sobą trudny ale wygrany mecz z Riihimäen Cocks (32:31).

- Zawsze jest tak, że jak wygrywasz, to droga zdaje się być krótka, jak przegrywasz, to zawsze się wydłuża. Chcieliśmy wygrać w Leon, ale pierwsza połowa była zła w naszym wykonaniu. Po zmianie stron wyglądało to z naszej strony dużo lepiej, ale mecz trwa sześćdziesiąt minut, a nie trzydzieści. Musimy wyciągnąć z tego lekcję dla siebie i koncentrować się kolejnych spotkaniach. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że to, co zaprezentowaliśmy w pierwszej połowie, to nie był nasz poziom. Zawsze podchodzimy do meczów z nastawieniem na zwycięstwo, ale w sobotę ( 6 października) rywal był od nas lepszy - komentował po poniedziałkowym treningu, Xavier Sabate.

Jeszcze przed niedzielnym meczem w europejskich rozgrywek "Nafciarze" pokonali Arkę Gdynia 31:27. Jednak w spotkaniu nadal brakowało dobrej i pewnej gry w ataku, nad czym natychmiast muszą teraz pracować płocczanie. Dinamo Bukareszt tak jak Orlen Wisła ma na swoim koncie sześć oczek i jest jednym z głównych kandydatów do zajęcia pierwszego/drugiego miejsca w tabeli.

W drużynie jest król strzelców Mistrzostw Świata Juniorów 2013 i Mistrzostw Świata Młodzieżowców 2017 - Nicusor Negru. Wicemistrzowie Polski powinni także zwrócić uwagę na dwóch kluczowych graczy gospodarzy - Hugo Descata oraz rozgrywającego Vitalija Komogorova.

- Oczywiście chcielibyśmy, aby odbijali po dwadzieścia piłek w meczu, co zapewniałoby nam kolejne zwycięstwa. Jednak to, jak bronią bramkarze, to nie tylko ich zasługa, ale również całej drużyny. Gramy dobrze w obronie, ale było wiele sytuacji, w których mogliśmy bardziej im pomóc. Wierzę w naszych bramkarzy i musimy ich wspierać. Dwoje z nich to młodzi ludzie i nie możemy wrzucać im na plecy od razu stukilogramowego worka kamieni. Piłka ręczna to sport drużynowy i wszystko zależy od funkcjonowania zespołu jako całości, nawet postawa bramkarzy. - dodał na koniec szkoleniowiec płockiej drużyny.

Spotkanie 5. serii Ligi Mistrzów Dinamo Bukareszt - Orlen Wisła Płock rozpocznie się niedzielę, 14 października o godzinie 20.

wypowiedzi: sprwislaplock.pl