REKLAMA

 

REKLAMA
2016-11-10 19:45:00
Wojciech Staniec

Niespodziewane emocje we Frankfurcie, ambitna postawa PPD Zagrzeb. Dwie bramki Szyby. Grała Liga Mistrzów (wyniki)

Nie mieli wiele czasu na odpoczynek piłkarze ręczni po meczach eliminacyjnych do Euro 2018. Już w czwartek rozegrano cztery mecze Ligi Mistrzów. Do najciekawszego spotkania doszło w Niemczech, gdzie Rhein-Neckar Loewen zmierzyło się z PPD Zagrzeb. Michał Szyba i jego Kadetten podejmowało Flensburg,

Jednak jako pierwsi na parkiet w czwartek wybiegli zawodnicy w podmoskiewskim Czechowie. Od początku dobrze grali goście ze Słowacji, po pierwszej połowie prowadzili pięcioma bramkami. Po przerwie także utrzymywali przewagę, jedna z czasem Rosjanie odrabiali straty. Jednak Niedźwiedziom nie udało się dogonić Tatrana, który wygrał jedną bramką.

Tylko i wyłącznie dobrej postawie swojego bramkarza - Ivana Stevanovicia PPD Zagrzeb zawdzięczało, że po pierwszej połowie przegrywało tylko czterema bramkami. Rhein-Neckar Loewen grało dobrze i przez cały mecz prowadziło. Po przerwie Chorwaci zaprezentowali się z lepszej strony, zmniejszyli straty do jednej bramki. W końcówce odzyskali jeszcze piłkę, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali 24:25.

Pewne zwycięstwo w Skopje odniosło Montpellier. Świetne zawody rozegrał Mathieu Grebile. Francuz zdobył 10 bramek. Dwa trafienia w innym meczu zanotował Michał Szyba. Polak oddał w sumie cztery rzuty, a jego drużyna - Kadetten Schaffhausen przegrało przed własną publicznością z Flensburgiem-Handewitt 26:29.

Czechowskie Niedźwiedzie -Tatran Prešov 28:29 (13:18)

Rhein-Neckar Löwen - RK Zagrzeb 25:24 (14:10)

HC Metalurg Skopje - Montpellier HB 24:30 (10:14)

Kadetten Schaffhausen - SG Flensburg-Handewitt 26:29 (13:15)
Zobacz więcej: