REKLAMA

 

REKLAMA
2016-11-10 09:18:00
Redakcja

Orlen Wisła szczęśliwa po pokonaniu THW. "Zagraliśmy z wielkim sercem"

To był niesamowity wieczór w Orlen Arenie. Gospodarz, Orlen Wisła zagrała świetny mecz i zasłużenie pokonała THW Kiel. -  Dziękuję za gratulacje i za ten bardzo intensywny mecz. Wiedzieliśmy, że przeciwko THW Kiel gra się bardzo ciężko - mówi trener Nafciarzy, Piotr Przybecki.

- My również popełniliśmy bardzo dużo błędów, szczególnie przy wysuniętej obronie 3-2-1. Trzeba przyznać, że nie mieliśmy zbyt wielu rozwiązań na tę obronę. Zagraliśmy jednak z wielkim sercem, co było widać szczególnie w defensywie. Oczywiście niesamowity w bramce był Corrales. Ale jestem dumny w chłopaków. Widzieliśmy na boisku wielu wojowników i musimy to kontynuować w kolejnych meczach - dodał trener płocczan.

Jednym z bohaterów tego spotkania był Miljan Pusica. Serb był ważnym punktem Orlen Wisły w obronie. - Jestem bardzo szczęśliwy z tego zwycięstwa, szczególnie dlatego, że w drugiej połowie nie pękliśmy. Tak bywało w naszych poprzednich meczach, jak chociażby w Paryżu czy Flensburgu. Tym razem walczyliśmy do samego końca. Rodrigo bronił znakomicie, ale najważniejsze, że wierzyliśmy. Byliśmy dobrze przygotowani. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko wygrać, gdyż THW Kiel ma w swoich szeregach wielu graczy światowego formatu - powiedział rozgrywający.

Trener THW Alfred Gislaslon docenił dobrą postawę polskiej drużyny. - Gospodarze zasłużyli na to zwycięstwo. My popełniliśmy niesamowicie dużo błędów. Przegraliśmy całą serię pojedynków z Rodrigo Corralesem, który miał bardzo dobry dzień. Mógłbym być zadowolony z naszej postawy w obronie, ale przy takiej ilości prostych błędów bardzo trudno o zwycięstwo. Wisła zasłużyła na ten triumf - skończył trener Niemców.

Wypowiedzi i fot. informacja prasowa
Zobacz więcej: