2018-10-02 08:00:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 3. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 3. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. Pierwszej porażki zasmakowała rewelacyjna dotąd ekipa Dziewiątki Legnica. Ponadto bardzo emocjonująco było w Kątach Wrocławskich a na zwycięski szlak zdaje się wchodzić dzierżoniowska Żagiew.

W Świebodzinie Zew zdecydowanie pokonał wrocławski Śląsk. Mało licznej kadrze WKS sił starczyło tylko na pierwszą połowę spotkania, gdzie podopieczni trenera Grobelnego dzielnie walczyli z gospodarzami. Po przerwie miejscowi zaczęli dominować i do swojego dorobku dopisali zasłużone 3 punkty.

Niezwykłą kanonadę obejrzeli widzowie w Komprachcicach. Tamtejszy LKS OSiR wygrał z beniaminkiem ze Swarzędza aż 40:38. Łatwo policzyć, że przez 60 minut zawodnicy obu ekip trafiali aż 78 razy. Świadczy to także o bardzo słabej postawie w defensywie – zarówno jednych jak i drugich.

Goryczy porażki doznała Dziewiątka. Objawienie dwóch pierwszych kolejek, czyli ekipa z Legnicy, musiała uznać wyższość Moto-Jelcza. Co ciekawe - wynik rozstrzygnął się już po syrenie oznaczającej koniec spotkania. Właśnie wtedy rzut karny na gola, a w rezultacie na 3 punkty, zamienił Grzegorz Rutkowski.

Wiatr w żagle łapie Żagiew. Dzierżoniowski zespół pewnie uporał się z niewygodnym rywalem – Borem Oborniki Śląskie. Ekipa Artura Szabata wynik trzymała przez pierwszą połowę i jedynie część drugiej. Później do głosu doszli miejscowi, którzy nie pozostawiając złudzeń pewnie zainkasowali kolejne 3 punkty.

Bardzo gorąco, ale zarazem pechowo – dla gospodarzy – było w Kątach Wrocławskich. GOKiS na własnym parkiecie podejmował Tęczę Kościan. Niezwykle zaciętą pierwszą połowę wygrali szczypiorniści prowadzeni przez Alicję Łukasik. Końcówka spotkania należała jednak do bardziej doświadczonych na drugoligowych parkietach przyjezdnych. Kąty mogły jeszcze rzutem na taśmę doprowadzić do rzutów karnych, ale siódemki w samej końcówce nie wykorzystał Adrian Kazimierczak.

W pozostałych dwóch meczach tej serii spotkań, UKS Trójka Nowa Sól wygrała na wyjeździe z Orlikiem Brzeg, natomiast Sparta Oborniki bez problemów rozprawiła się przed własną publicznością ze Starem Konin.

Wyniki:

TS Zew Świebodzin – Śląsk Wrocław Handball Team 30:20 (11:9)

LKS OSR Komprachcice - UKS Lider Swarzędz 40:38 (19:19)

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – Moto-Jelcz Oława 27:26 (14:14)

MKS Żagiew Dzierżoniów – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie 34:27 (14:12)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – MKS Tęcza Kościan 21:22 (12:11)

SKF KPR Sparta Oborniki – SSRiR Start Konin 33:22 (15:9)

SKS Orlik Brzeg – UKS Trójka Nowa Sól 25:33 (12:19)