2018-09-18 08:40:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 1. kolejki

W miniony piątek zainaugurowano rozgrywki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. W tym sezonie – w porównaniu z poprzednim - zobaczymy dwa nowe zespoły: Moto-Jelcz Oława oraz UKS Lider Swarzędz. Awans do wyższej klasy uzyskały ekipy Olimpu Grodków oraz Forzy Wrocław.

Pierwszy pojedynek odbył się już w piątek. We Wrocławiu, po niezwykle emocjonującym meczu, Śląsk Wrocław przegrał jedną bramką z Borem Oborniki. Trafienie na wagę 3 punktów, tuż przed ostatnią syreną zdobył doświadczony i niezawodny Artur Szabat. Wrocławianie podobnie jak przed rokiem, dysponują bardzo wąską kadrą.

W sobotę pojedynki odbywały się na czterech halach. LKS OSiR Komprachcie ligę zaczął od wygranej z Moto-Jelczem. Ofensywa przyjezdnych opierała się na młodych zawodnikach rodem z Ukrainy – tercet Tarasenka, Chushkin i Loik zdobył łącznie aż 21 bramek. Doświadczeni miejscowi, choć w mniej licznym składzie od rywali, lepiej zagrali w ostatnich minutach i 3 punkty zostały na Opolszczyźnie.

Dobrze w sezon weszła ekipa z Kątów Wrocławskich. Beniaminek z poprzedniego sezonu pokonał tegorocznego – Swarzędz równorzędnym rywalem był jedynie przez pierwsze 30 minut spotkania. Druga odsłona należała do podopiecznych Alicji Łukasik.

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła Tęcza Kościan – na trudnym terenie okazała się lepsza od Sparty Oborniki, która była jedną z rewelacji poprzednich rozgrywek. Zgodnie z oczekiwaniami pewne 3 punkty zdobył ZEW, który przed własną publicznością ograł przyjezdnych z Brzegu. Orlik miał wielkie problemy ze skutecznością, więc podobnie jak przed rokiem może być regularnym dostarczycielem punktów dla reszty stawki.

Ciekawie było w Koninie – choć Start do przerwy wygrywał, to ostatecznie pełna pula punktów pojechała do Nowej Soli. Tam na finalnym rezultacie zaważyło ostatnie 10 minut, podczas których goście trafiali aż 9 razy do bramki miejscowych, tracąc w tym czasie zaledwie 4 gole.

Ostatni mecz pierwszej serii spotkań odbędzie się w środę 19 września 2018 w Dzierżoniowie. Tamtejsza, nieco przebudowana Żagiew, uznawana za wielu faworytem tegorocznych rozgrywek, podejmie legnicką Dziewiątkę.

Wyniki meczów 1. kolejki:

Śląsk Wrocław Handball Team - Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie 28:29 (13:14)

LKS OSiR Komprachcice - Moto-Jelcz Oława 31:29 (18:19)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - UKS Lider Swarzędz 36:31 (16:16)

SKF KPR Sparta Oborniki - MKS Tęcza Kościan 22:24 (13:9)

TS Zew Świebodzin – SKS Orlik Brzeg 22:17 (13:6)

SSRiR Start Konin - UKS TRÓJKA Nowa Sól 23:26 (11:8)

MKS Żagiew Dzierżoniów - EUCO-UKS Dziewiątka Legnica przełożony na 19 września 2018

Następny artykuł: Mały klub z wielkimi marzeniami