REKLAMA

 

REKLAMA
2018-08-20 19:55:00
Ewa Basak

Mistrz Europy zostaje w HBC Nantes! "Wiem, że dokonałem właściwego wyboru"

David Balaguer Romeu przedłużył umowę z HBC Nantes. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do 2022 roku. 

David Balaguer Romeu reprezentuje barwy HBC Nantes od sezonu 2015/2016 i postanowił przedłużyć swoją umowę do 2022 roku. Skrzydłowy wcześniej grał w FC Barcelonie, ale zdecydował zostać na kolejne lata we Francji i nie kryje zadowolenia z podpisania nowej umowy. 

REKLAMA

- Jestem bardzo szczęśliwy, wiem, że dokonałem właściwego wyboru. Tutaj, w Nantes, mam wszystko, czego potrzebuję: czas gry, obowiązki i członków zespołu oraz personel, który sprawia, że czuję się dobrze. Odkąd przybyłem, nie przestałem się rozwijać, tak jak klub - podkreśla reprezentant Hiszpanii.

W minionym sezonie David Balaguer Romeu czarował na parkiecie i był jednym z kluczowych zawodników HBC. Zagrał w osiemnastu meczach Ligi Mistrzów i zdobył siedemdziesiąt trzy bramki. HBC Nantes ma za sobą bardzo udany sezon, który już przeszedł do historii. Francuzi dotarli do Final Four i awansowali do finału Ligi Mistrzów, jednak lepsi okazali się zawodnicy Montpellier HB. Europejska Federacja Piłki Ręcznej doceniła zawodnika za występy w ubiegłym sezonie. 27 - latek znalazł się w All-star Team i najlepszej siódemce Final4 Ligi Mistrzów.  

W styczniu razem z reprezentacją Hiszpanii wywalczył złoty medal mistrzostw Europy. W Chorwacji wystąpił w osiemnastu spotkaniach i trafił osiemnaście razy do bramki rywali. 

źródło i fot: hbcnantes.com
Zobacz więcej: