2018-08-18 21:24:00

Szczypiorno Cup: Zabrzanie roztrwonili przewagę. W finale PGE VIVE i Motor Zaporoże

W drugim dniu turnieju Szczypiorno Cup emocji nie brakowało. Do finału awansowało PGE VIVE Kielce i Motor Zaporoże. Z wygranej mogli cieszyć się także MMTS Kwidzyn i Azoty Puławy.

Na początku kwidzynianie zmierzyli się z drużyna Bartłomieja Jaszki. MMTS utrzymał do końca meczu wypracowane w pierwszej połowie trzy bramki przewagi i o W drugim  statecznie zwyciężył 26:23. Następnie na parkiet wyszli zawodnicy Azotów i MKS-u Kalisz. Od początku starcia na prowadzeniu byli puławianie, którzy odnieśli pewne zwycięstwo nad gospodarzami turnieju, wygrywając 31:21. Najwięcej bramek w tym meczu zdobył  nowy gracz brązowych medalistów - Jarko Matulić(9 trafień).

Pierwszy mecz półfinałowy był ucztą dla kibiców, ponieważ mogli oni oglądać przedsezonową "Świętą Wojnę". Zespoły od pierwszych minut spotkania narzucili bardzo szybkie tempo. Po pierwszej połowie "Nafciarze" przegrywali różnicą dwóch oczek. W drugiej części meczu kielczanie wykorzystali nieskuteczność w ataku rywali i systematycznie budowali przewagę. Kielczanie zwyciężyli 36:30.

O finał turnieju NMC Górnik powalczył z Motor Zaporoże. Przez większość spotkania na prowadzeniu byli zabrzanie, ale podopieczni Ratislava Trtika nie zdołali utrzymać przewagi do końca. Po zmianie stron lepiej funkcjonowała defensywa drużyna Patryka Rombla i dodatkowo jego zawodnicy notowali serie rzutów, na co nie zdołali odpowiedzieć zabrzanie. Mecz zakończył się wynikem 27:33 na korzyść Motoru Zaporoże.