2018-08-10 22:20:00

Słowenia za mocna dla "Biało-czerwonych"! Wysoka porażka Polaków

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowenią różnicą dziesięciu bramek. Dla "Biało-czerwonych" to druga porażka na Mistrzostwach Europy do lat 18.

Polacy rozpoczęli spotkanie nerwowo. Szybko stracili piłki i tablica wyników pokazywała 2:0. W kolejnej akcji  "Biało-czerwoni" znów popełnili prosty błąd, a rywale szybko pobiegli z kontrą. Wtedy kapitalnie w bramce spisał się Miłosz Wałach, który dwa razy zatrzymał kontrę. W kolejnych minutach Polacy uspokoili grę i niwelowali różnicę. W 8. minucie zbliżyli się do Słoweńców na jedną bramkę, ale na parkiecie zaczęli całkowicie dominować przeciwnicy.

Reprezentacja Słowenii systematycznie budowała przewagę i po pierwszej połowie wygrywała 17:10.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ zmianie. Dobre obrony w bramce Polaków notował także Wojciech Borucki. MVP meczu naszej drużyny został Michał Ścisłowicz, który był także najskuteczniejszym zawodnikiem naszej reprezentacji (6 bramek). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:32 na korzyść Słowenii.

Polska - Słowenia 22:32 (10:17)

Polska: Wałach, Borucki – Jakubowski 2, Kowalski 1, Baliga, Stępień 1, Działakiewicz 1, Kozycz, Olejniczak 3, Dadej , Paterek, Jędraszczyk 2, Czarnecki 2, Styrcz 4, Ścisłowicz 6, Stefani