2016-10-20 21:25:00
Wojciech Staniec

Dujszebajew: Byłem w klubach, które były najlepsze. Teraz wspominają to jak bajkę

Przed Vive Tauronem mecz w Rhein-Neckar Loewen. - Przyjedzie do nas mistrz Bundesligi i to już mówi wszystko. Wiemy co to za zespół. Każdy wie, że grać w Bundeslidze i Lidze Mistrzów jest ciężko. Oni mają mniej punktów niż by chcieli - mówi trener kielczan, Tałant Dujszebajew. 

- To będzie dla nas bardzo trudny mecz. Nie jesteśmy w najmocniejszym składzie, ciągle nie wiemy kto będzie mógł zagrać z „Lwami”. Mamy dla nich bardzo dużo szacunku - dodaje.

"Lwy" nie zaczęły najlepiej sezonu. W Lidze Mistrzów straciły już trzy punkty. - Zawsze mówię, że nie jest ważne jak się zaczyna, a jak się kończy. Rhein-Neckar to zespół, który gra na trzech frontach (Bundesliga, Liga Mistrzów, Puchar Niemiec - przyp. red). Dla nich najważniejsza jest liga, a jak już awansują do 1/8 Ligi Mistrzów to może się wszystko zdarzyć - uważa Kirgiz.

Wszystkie mecze Rhein-Neckar Loewen w tym sezonie Ligi Mistrzów były bardzo zacięte. Niemcy zremisowali na wyjeździe z Pick, a w Brześciu przegrali. W obu tych miejscach kielczanie wygrywali. - Nie możemy lekceważyć żadnego rywala. Dlatego musimy być dumni z tego co robią nasze chłopaki, gdy wygrywają w Brześciu, czy Szeged. Ja już mam doświadczenie z Santander i Ciudad Real, gdzie byliśmy najlepsi w Europie. Gdy się wygrywa, to się tego nie szanuje. Teraz tam już nie ma dobrych zespołów, to tyle lat później to wszyscy pamiętają co się działo jak bajkę. Musimy szanować to co teraz robimy. Kiedy wygramy jedną bramką to musimy być szczęśliwi. Jesteśmy pierwszą drużyną w polskim sporcie, która wygrała Ligę Mistrzów. My mieliśmy trzynastu zawodników na Igrzyskach, najwięcej ze wszystkich klubów. Kto by pomyślał 10 lat temu, że tak się stanie? - podkreśla Dujszebajew.

 

Trener mistrzów zwraca uwagę, że o zwycięstwo w niedzielnym meczu nie będzie łatwo. - To jest mistrz Niemiec. Mają zespół, który jest doświadczony. To co w ostatnich pięciu latach robi Andy Schmid jest niesamowite, z kolei Du Rietz to w obronie i ataku jeden z najlepszych lewo rozgrywających świata - komplementuje.

 

Mecz Vive Tauronu z Rhein-Neckar Loewen rozpocznie się w niedzielę o 19.30.