REKLAMA

 

REKLAMA
2018-05-02 09:14:00
Wojciech Staniec

Piotr Grabarczyk odchodzi z TuS N-Lübbecke

Tylko do końca obecnego sezonu zawodnikiem TuS N-Lübbecke będzie Piotr Grabarczyk. Polak odejdzie z tego klubu, ale jeszcze nie wie co będzie robił później.

Piotr Grabarczyk przez 14 sezonów występował w Vive Kielce, a w Niemczech gra trzeci rok (przez pół roku w HSV Hamburg, a od dwóch i pół sezonu broni barw TuS N-Lübbecke). - Zarówno mi, jak i mojej rodzinie podoba się w Niemczech - przyznaje.

REKLAMA

Wiadomo już, że latem zawodnik ten opuści TuS N-Lübbecke. Nadal nie wie co będzie robił dalej. - Jedyne co jest pewne w tej chwili, to to, że odejdę z mojego aktualnego klubu. Wciąż zastanawiam się nad przyszłością. Miałem jakieś oferty, ale jeszcze nie podpisałem z nikim umowy – wyjaśnia Grabarczyk. Nie chce jednać zdradzić z jakimi klubami rozmawiał.

Doświadczony zawodnik rozważa też zakończenie kariery. - Praktycznie pół życia gram zawodowo w piłkę ręczną. To dużo, ale cały czas dobrze się czuję i bez problemu mogę jeszcze pograć. Rodzinę stawiam na pierwszym miejscu i muszę patrzeć, gdzie bedzie im najlepiej, więc myślę też o zakończeniu kariery po tym sezonie – wyjaśnia.

Kiedy wyjaśni się jego przyszłość? - Na początku czerwca kończy się sezon Bundesligi i do tego czasu chciałbym podjąć decyzję na temat swojej przyszłości – przyznaje Grabarczyk.

Przed Polakiem i jego klubem trudna walka o utrzymanie w Bundeslidze. - Jesteśmy w ciężkiej sytuacji, ale będziemy do samego końca walczyć o to, żeby w przyszłym sezonie TuS N-Lübbecke grało w pierwszej Bundeslidze. Ja co prawda odchodzę, ale chcę się pozytywnie pożegnać z tym klubem – przyznaje na koniec.
Zobacz więcej: