REKLAMA

 

REKLAMA
2018-04-20 15:00:00
Ewa Basak

Sensacyjny powrót na parkiet, a teraz nowy klub! Kim Ekdahl du Rietz podpisał umowę z PSG

To jest hit transferowy! Po sensacyjnym wznowieniu gry Kim Ekdahl du Rietz odzyskał apetyt na dalsze występy. Szwed od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy PSG.

Kim Ekdahl du Rietz w marcu ogłosił wielki powrót na parkiet. Przypomnijmy, że  w czerwcu 2017 roku reprezentant Szwecji postanowił zakończyć swoją sportową karierę, ale po podróży dookoła świata zatęsknił za piłką ręczną i od  marca bieżącego roku znów grał dla Rhein-Neckar Löwen.

REKLAMA

Jak się okazuje rozgrywający nie chce już schodzić z parkietu i teraz podpisał umowę z mistrzami Francji. Po zakończeniu kariery przez Daniela Narcissea klub szybko znalazł zastępstwo, ale chyba nikt nie przypuszczał, że na jego miejscu pojawi się właśnie Kim Ekdahl du Rietz .

- Będę zawodnikiem z Paris Saint-Germain i jestem zachwycony" - powiedział po podpisaniu Kim Ekdahl Du Rietz. Rozpocznie się nowy etap mojej kariery, będzie to jeden z najbardziej prestiżowych klubów na świecie. Nie mogłem lepiej sobie tego wymarzyć.

Kontrakt będzie obowiązywał do 2020 roku. Swojego zadowolenia po podpisaniu umowy nie ukrywał Jean-Claude Blanc (zastępca dyrektora PSG). - Kim Ekdahl du Rietz jest graczem uderzającym, doskonale uzupełniającym Mikkela Hansena i Dylana Garaina, którzy grają na tej samej pozycji. Jego przybycie zrekompensuje koniec kariery naszego kapitana, Daniela Narcisse, i nadal będzie żywić tyle ambicji - mówił Jean-Claude Blanc.

źródło i fot.: psg.fr
Zobacz więcej: