2016-10-16 18:59:00
Wojciech Staniec

Pewne zwycięstwo Nantes, triumf Vardaru, hit dla PSG!

Spokojne zwycięstwo zanotowali zawodnicy HBC Nantes, którzy wygrali na wyjeździe z TTH. Bardzo wyrównany był mecz Vardaru Skopje. Do hitu kolejki doszło w Paryżu, gdzie PSG podejmowało SG Flensburg-Handewitt.

Team Tvis Holstebro - HBC Nantes 25:35 (13:19)

Dla zawodników HBC Nantes jest to pierwszy sezon w Lidze Mistrzów. Francuzi w nowych rozgrywkach odnaleźli się bardzo dobrze i po czterech kolejkach mają na swoim koncie już cztery zwycięstwa i remis. HBC nie miało najmniejszych problemów ze zwycięstwem w Danii. Nantes prowadziło od samego początku i zasłużenie zgarnęło dwa punkty. 

Vardar Skopje - Pick Szeged 30:27 (13:10)

Macedończycy przed tym meczem mieli komplet zwycięstw. Pick miał na swoim koncie trzy oczka. Jednak z meczu na mecz Węgrzy grają lepiej. Progres w ich grze było widać w Skopje. Vardar był nieznacznym faworytem, jednak mecz był bardzo wyrównano. Kilkanaście minut przed końcem był remis po 22. Później jednak zawodnicy ze Skopje rzucili trzy bramki z rzędu. Gospodarze zwycięstwa nie wypuścili już z rąk.

Paris Saint-Germain Handball - SG Flensburg-Handewitt 27:22 (13:11)

W pierwszych minutach meczu Flensburg próbował grać siódemką w polu i to ataku Ljubomir Vranjes zdecydował się wycofywać bramkarza. Jednak po tym jak gospodarze dwa razy trafili do pustej bramki Niemcy zaprzestali tego. Z rzutów karnych znów bezbłędny był Uwe Gensheimer. Na początku drugiej połowy PSG odskoczyło na siedem bramek i do końca meczu kontrolowało już wynik.