2018-03-31 19:09:00

Liga Mistrzów: Sensacja stała się faktem! Veszprem za burtą

Dla Węgrów to dramat! Telekom Veszprem zakończył swój udział w Lidze Mistrzów na 1/8 finału tych rozgrywek. W ćwierćfinale zagra duńskie Skjern.

Przed tygodniem Skjern ograło we własnej hali Telekom 32:25, co uznano za ogromną sensację. Wiadomo było, że taki wynik sprawi, że rewanż będzie niesamowitym widowiskiem. I tak też się stało. "Madziarzy" rzucili się na Duńczyków od samego początku i prowadzili 2:0 i 3:1. Jednak później spotkanie się wyrównało, a pewnym momencie na tablicy wyników pojawił się remis 7:7. To podziałało bardzo mobilizująco na zespół Ljubomira Vranjesa, który poprowadził grę i wygrywał już 12:8!

Zawodnicy ze Skandynawii nie zamierzali jednak poddać się i znów odrobili straty. Tuż przed przerwą mieli nawet szansę na remis, ale ją zmarnowali, a po pierwszej połowie Skjern prowadziło różnicą trzech trafień.

Veszprem zaraz po wznowieniu gry odskoczyło na cztery oczka. Z czasem przewaga Węgrów zaczęła topnieć i w końcu na tablicy wyników był remis. Później powtórzył się znany wcześniej scenariusz, i w 53. minucie Węgrzy znów wygrywali czterema bramkami. Chwilę później gola nr 26 rzuciło Skjern, a to oznaczało, że Telekom musi wygrać różnicą ośmiu trafień. Tak się jednak nie stało i sensacyjnym ćwierćfinalistą zostali Duńczycy!

Telekom Veszprém - Skjern Håndbold 34:29 (16:13)

Pierwszy mecz: 25:32, awans: Skjern