2016-10-14 12:30:00
Wojciech Staniec

Ciężkie dni przed Orlen Wisłą. Po meczu w Danii nie wrócą do Płocka

Przez blisko pięć dni zawodników Orlen Wisły nie będzie w domach. Wszystko przez Ligę Mistrzów. Nafciarzy w niedzielę czeka wyjazdowy mecz z Bjerringbro Silkeborg, a już w środę starcie z SG Flensburg Handewitt.

Płocczanie w sobotę przed południem wylecą z Warszawy na mecz z Duńczykami, który rozegrają w niedzielę. W poniedziałek przejadą do Flensburga, gdzie w środę czeka ich starcie z SG Flenburg Handewitt. "Nafciarze" do Płocka wrócą w czwartek, 20 października około godziny 20.

- Jeśli chodzi o mnie, to jeszcze nie zdarzyło mi się rozegrać dwóch meczów wyjazdowych bez powrotu do domu. Będzie to dla mnie na pewnego swojego rodzaju wyzwanie, a wiemy, że Flensburg-Handewitt to drużyna z najwyższej półki. Oczywiście nastawiamy się w obu spotkaniach na walkę o zwycięstwo, ale nie lubię obiecać, że na pewno wygramy, czy zagramy tak, czy inaczej - mówi rozgrywający Orlen Wisły, Dmitrij Żytnikow.

Z jednej strony Nafciarze mają napięty kalendarz, ale z drugiej strony jego układ się do nich uśmiechnął. Flensburg i Silkeborg dzieli niecałe 180 kilometrów, a więc podróż autokarem może zająć nawet tylko dwie i pół godziny. 

Dla "Nafciarzy" te dwa spotkania są bardzo ważne. Szczególnie to pierwsze, gdyż ewentualna wygrana otworzy drogę do awansu do TOP16 Ligi Mistrzów. - Nie chciałbym stawiać naszej drużyny w roli faworyta w spotkaniu, które rozgrywamy na wyjeździe. Oczywiście potrzebujemy tych punków i po prostu musimy wygrać to spotkanie, ale jestem przekonany, że tak samo myślą nasi najbliżsi przeciwnicy, dlatego będzie to trudny mecz. Poza tym Bjerringbro-Silkeborg to bardzo solidny zespół, który w tych trzech meczach Ligi Mistrzów pokazał, że potrafi grać w piłkę ręczną. Duńczycy potrafią grać mocny, siłowy handball, więc należy nastawić się na ciężką walkę - uważa Żytnikow.

Bjerringbro po trzech kolejkach ma dwa punkty, a Orlen Wisła jeden. Jeżeli więc Polacy wygrają to przeskoczą w tabeli Duńczyków i awansują przynajmniej na szóste miejsce, które jest już premiowane awansem do kolejnej fazy.

Niedzielny mecz przeciwko Bjerringbro-Silkeborg a Orlen Wisłą Płock zostanie rozegrany o godzinie 16:50.

wypowiedzi i fot. informacja prasowa