REKLAMA

 

REKLAMA
2018-03-17 08:00:00
Redakcja

Legenda francuskiej piłki ręcznej ma swoją ulicę!

Coraz częściej w różnych miastach na całym świecie możemy spotkać ulice nazwane na cześć utytułowanych sportowców. Teraz we Francji będziemy mogli przejść ulicą Nikoli Karabaticia!

Jednym z najbardziej znanych piłkarzy ręcznych na świecie jest Nikola Karabatić. Dwukrotny mistrz olimpijski w swojej karierze zgarnął już wiele tytułów i cały czas podtrzymuje swoją wysoką formę. 

REKLAMA

Reprezentant Francji został bardzo doceniony, czego symbolem jest własna ulica. Yutz jest wyjątkowe, bo właśnie w tym miejscu ulice zostały nazwane nazwiskami francuskich medalistów Igrzysk Olimpijskich. 

 

- Minęło kilka miesięcy pracy, ale to dla nas wielki zaszczyt powitać takiego mistrza. Jego imponujące osiągnięcia i indywidualne tytuły w dużej mierze uzasadniają, że ma on ulicę w swoim imieniu - wyjaśnia Bruno Sapina, burmistrza Yutz.

To ogromne wyróżnienie dla zawodnika PSG, który nie krył zadowolenia podczas historycznego wydarzenia. - Nie mogę się doczekać, kiedy zabiorę tu moje dzieci, gdy tylko będą wystarczająco dorosłe, by to zrozumieć - wyznał Nikola Karabatić.

źródło: behand.fr

fot.: twitter.com/FRAHandball
Zobacz więcej: