2018-03-04 20:40:00

Liga Mistrzów: PSG nie pomogło PGE VIVE! Niesamowita pogoń "Zebr"

Szalony mecz w Paryżu! THW po niesamowitej drugiej połowie odrobiło straty do PSG i zremisowało 29:29. A to oznacza, że zepchnęło PGE VIVE na piąte miejsce.

To było ważne spotkanie dla PGE VIVE, bo ewentualny triumf gospodarzy oznaczał, że to kielczanie wywalczą czwarte miejsce w grupie. I długo się zanosiło na to, że tak się stanie. Co prawda, pierwsza bramka padła dopiero w 5. minucie, jednak otworzyła ona worek z golami. PSG szybko odjechało na 7:2, a po pierwszej połowie prowadziło 16:11.

Po przerwie THW zmniejszyło straty do dwóch bramek - duża w tym zasługa świetnie spisującego się bramkarza "Zebr" Andreasa Wolffa. O czas poprosił wtedy szkoleniowiec PSG - Zvonimir Serdarusić. W 42. minucie paryżanie wygrywali już tylko 20:19! A chwilę później było po 20. Kolejne akcje były bardzo emocjonujące, a wynik oscylował wokół remisu.

Półtorej minuty przed końcem był remis, a THW miało piłkę. Kilończycy zdobyli bramkę, a paryżanie wyrównali. Obie drużyny zdobyły jeszcze po golu i mecz zakończył się remisem po 29.

W drugim spotkaniu tej grupy SG Flensburg-Handewitt zmierzył się z Aalborgiem. Spotkanie to nie miało znaczenia dla układu tabeli. Niemcy wiedzieli, że będą na trzecim miejscu w grupie, a Duńczycy byli pogodzeni z brakiem awansu.

Flensburg jednak nie odpuścił i przez większość spotkania miał przewagę. W tym starciu Aalborg na prowadzeniu był tylko raz - przy stanie 6:5. Po przerwie goście wygrywali nawet dziewięcioma golami i pewnie dopisali na swoim koncie kolejne dwa punkty.