REKLAMA

 

REKLAMA
2018-02-24 20:57:00
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Sensacyjna porażka PSG! Celje na otarcie łez pokonało Aalborg

Ogromna niespodzianka na Białorusi! Mieszkow Brześć pokonał przed własną publicznością PSG 29:28, w innym meczu tej grupy Celje ograło Aalborg.

Spotkanie w Brześciu nie miało już większego znaczenia dla PSG, które zapewniło sobie już wcześniej pierwsze miejsce w grupie i awans do ćwierćfinału. Jednak pomimo tego paryżanie pojechali na Białoruś w miarę najmocniejszym składzie. Brakowało tylko ich trenera Zvonimira Serdarusicia, a pod jego nieobecność drużyną kierował asystent - Staffan Olsson. 

REKLAMA

Mieszkow kapitalnie wszedł w ten mecz - od prowadzenia 7:1! Później gospodarze prowadzili nawet dziesięcioma bramkami (16:6). Po przerwie PSG zaczęło grać zupełnie inaczej. Przyniosło to skutki i mistrzowie Francji zaczęli odrabiać straty, odskoczyli także na dwa gole. Jednak Mieszkow się nie poddał i zapewnił sobie zwycięstwo.

Taki wynik oznacza, że Białorusini zajmą szóste miejsce w grupie B. W tej sytuacji spotkanie Celje Pivovarnej Laśko z Aalborgiem nie miało już większego znaczenia, bo obie te drużyny straciły już szansę na awans. Pomimo tego Słoweńcy ograli Duńczyków czterema bramkami.

Wyniki sobotnich meczów 13. kolejki grupy B:

Mieszkow Brześć - Paris Saint-Germain Handball 29:28 (19:13)

Celje Pivovarna Laśko - Aalborg Handball 32:28 (15:12)
Zobacz więcej: