2016-10-02 18:26:00

Flensburg wygrał w Danii, Elverum zremisowało z Niedźwiedziami

To nie był spacerek, ale SG Flensburg Handewitt wygrał na wyjeździe z Bjerringbro-Silkeborgiem 25:19, Niemcy do przerwy prowadzili 12:10. Z kolei Elverum zremisowało u siebie z Czechowskimi Niedźwiedziami.

Bjerringbro-Silkeborg - SG Flensburg-Handewitt 19:25 (10:12)

Choć to był mecz Ligi Mistrzów, to zawodnicy niemieckiego zespołu mogli się poczuć jak w spotkaniu ligowym. Wszystko dlatego, że Flensburg leży tuż przy granicy z Danią, a do Silkeborga jest niewiele ponad 170 kilometrów, czyli dojazd samochodem zajmuje około dwóch godzin. Choć Niemcy byli zdecydowanym faworytem, to pierwsza połowa zakończyła się tylko ich dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Duńczycy nie postawili już tak wysokich wymagań i Flensburg wygrał 25:19.

Elverum Handball Herrer - Czechowskie Niedźwiedzie 28:28 (13:11)

Końcówka ostatniego meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów była bardzo zacięta i wyrównana. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a na prowadzeniu była raz jedna, a raz druga drużyna. Ostatecznie mecz zakończył się remisem po 28.