REKLAMA

 

REKLAMA
2018-02-07 08:45:00
Ewa Basak

Przyszły gracz PGE VIVE z kolejną nominacją! IHF ogłosiła kandydów na zawodnika roku!

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej pięć nazwisk najlepszych zawodników 2017 roku. Który gracz otrzyma ten tytuł? Na liście znalazł się Luka Cindrić, który w przyszłym sezonie zagra w Kielcach. 

IHF wybrała zawodników, którzy najbardziej wyróżnili się na parkietach w 2017 roku. Brane były pod uwagę występy i osiągnięcia reprezentacyjne oraz klubowe. Na liście znaleźli się gracze z czterech krajów, w tym z Chorwacji zostali wybrani dwaj szczypiorniści. Do 20 lutego trwa głosowanie, w którym mogą wziąć udział sympatycy piłki ręcznej oraz media. 

REKLAMA

Link do oddawania głosów dla:

- fanów – TUTAJ

- mediów – TUTAJ

Nominowani zawodnicy: 

Luka Cindrić obecnie występuje w barwach Vardaru, ale od sezonu 2018/2019 będzie grał w PGE VIVE. Jeśli chodzi o osiągnięcia klubowe w ubiegłym roku, to 25 – latek mógł cieszyć się z wielu zdobytych tytułów. Jednym z najważniejszych było wygranie po raz pierwszy w swojej sportowej karierze rozgrywek Ligi Mistrzów.  Z macedońskim klubem zwyciężył także w  Lidze SEHA, Pucharze i krajowej lidze. W lipcu Vardar debiutował w Super Globe, gdzie ostatecznie Luka Cindrić z drużyną zajął trzecie miejsce. Podczas mistrzostw świata we Francji Chorwat razem z reprezentacją zakończył imprezę na czwartej pozycji. Na tym turnieju w dziewięciu meczach zdobył trzydzieści dziewięć bramek. Rozgrywający wygrał w plebiscycie zorganizowanym przez EHF na najlepszego zawodnika 2017 roku, czy Luka Cindrić otrzyma drugie takie wyróżnienie? 

Kolejnym Chorwatem, który znalazł się na liście nominowanych jest Domagoj Duvnjak. I to wyróżnienie budzi dość spore kontrowersje. Gwiazdy chorwackiej reprezentacji nie mogliśmy oglądać w wielu meczach w 2017 roku z powodu przeprowadzonej w kwietniu operacji kolana. Rozgrywający świetnie zaprezentował się na mistrzostwach świata we Francji i został wybrany najlepszym środkowym rozgrywającym. Później jednak niestety miał coraz poważniejsze problemy z lewym kolanem. Po długiej rehabilitacji 29 – latek wrócił do gry podczas Euro 2018, gdzie zagrał tylko w jednym meczu – do tej pory był to jedyny mecz Chorwata w obecnym sezonie. 

Nikola Karabatić ma szansę zdobyć tytuł najlepszego zawodnika już czwarty raz w swojej karierze. W 2017 roku Francuz sięgnął po mistrzostwo świata, a ostatnio na mistrzostwach Europy zdobył brązowy medal. Kluczowy gracz reprezentacji oraz PSG właśnie podczas styczniowego turnieju w ubiegłym roku otrzymał tytuł MVP. Razem z klubem Nikola Karabatić zdobył Puchar Francji i mistrzostwo kraju, a w Lidze Światowej w finale musiał unzać po wyrównanej walce wyższość Vardaru. EHF wybrała tego zawodnika do All-star team jako najlepszego na swojej pozycji. 

Szansę na tytuł najlepszego zawodnika 2017 roku otrzymał także jeden z największych talentów norweskiej reprezentacji – Sander Sagosen. Młody rozgrywający jest wicemistrzem świata i należy do All-star team. 22 – latek aktualnie błyszczy na parkietach Ligi Mistrzów w barwach PSG.

Ostatnim z nominowanych jest Andy Schmid. Szwajcar ma za sobą bardzo udany sezon klubowy, w którym zdobył mistrzostwo Niemiec i Superpuchar DHB. 34 – latek jest czołowym zawodnikiem dla Rhein-Neckar Löwen, o czym świadczy fakt, iż za sezon 2016/2017 został uznany po raz czwarty z rzędu najcenniejszego gracza w Bundeslidze. 
Zobacz więcej: