REKLAMA

 

REKLAMA
2018-01-16 08:30:00
Mariusz Krawiec

Euro 2018: Hitowe starcie Hiszpanii z Danią. Czy Słowenia i Węgry awansują?

Zakończenie rywalizacji w grupach C i D zapowiada się arcyciekawie. W Zagrzebiu na pierwszy plan wysuwa się starcie Niemców z Macedonią, którego stawkę będzie zwycięstwo w grupie. Nie inaczej będzie w Varaždinie, gdzie Duńczycy i Hiszpanie powalczą o zwycięstwo i awans do fazy zasadniczej z czterema punktami.

Niesamowita była końcówka spotkania Słowenia – Niemcy. Dzięki wideoweryfikacji mistrzowie Europy uratowali jeden punkt, który pozwolił im formalnie zapewnić sobie awans do II. fazy grupowej. Z Macedonią zagrają jednak o dwa oczka, które mogą mieć niebagatelne znaczenie w kontekście walki o półfinał. Ekipa Raula Gonzaleza po dwóch minimalnych zwycięstwach ze Słowenią i Czarnogórą niespodziewanie jest liderem grupy. Lazarov i spółka w starciu z Niemcami postarają się o kolejną wygraną.

REKLAMA

W drugim meczu grupy C, podrażnieni stratą punktu Słoweńcy muszą przynajmniej zremisować z Czarnogórą, aby pozostać w grze na mistrzostwach Europy. Jednak nawet w przypadku awansu, do II. fazy zabiorą zaledwie jeden punkt. Natomiast podopieczni Dragana Djukicia do ostatnich sekund spotkania z Macedonią stawiali zacięty opór. W meczu ostatniej szansy tylko zwycięstwo premiuje ich awansem do kolejnej fazy. Czy stać ich na pierwszą w historii ich występu na Euro wygraną?

Sensacyjna wygrana Czechów z Duńczykami mocno skomplikowała sytuację w grupie D. Tym pierwszym do awansu nadal potrzebny jest przynajmniej remis w starciu z Węgrami. W takim wypadku do kolejnej fazy podopieczni Daniela Kubesa i Jana Filipa awansowaliby z dorobkiem dwóch punktów. Teoretycznie nasi południowi sąsiedzi również w przypadku porażki mają szansę na awans. Muszą jednak liczyć na porażkę Danii. Wtedy trzy drużyny – Węgry, Dania oraz właśnie Czechy miałyby na koncie po dwa punkty. W praktyce jednak mocno ujemny bilans bramkowy Czechów ogranicza ich szansę w przypadku małej tabeli z udziałem trzech ekip. 

Grupową rywalizację zamknie potyczka Hiszpanów z Duńczyków. Podopieczni Jordi Ribery liczą na trzecią wygraną i zabranie czterech punktów do II. fazy grupowej. Na zwycięstwo w grupie nadal szansę mają Duńczycy – zapewni im to wygrana z Hiszpanią. Muszą też liczyć na wygraną Węgrów - wtedy bowiem zabiorą do fazy zasadniczej dwa punkty za triumf z Madziarami.

Terminarz 6. dnia Euro 2018:

Grupa C:

godz. 18.15 Niemcy - Macedonia

godz. 20.30 Czarnogóra - Słowenia

Grupa D:

godz. 18.15 Czechy - Węgry

godz. 20.30 Hiszpania - Dania
Zobacz więcej: