2016-09-28 20:05:00

Blisko sensacji we Frankfurcie!

Kwadrans przed końcem meczu Celje prowadziło we Frankfrurcie z Rhein-Neckar Loewen trzema trafieniami. Jednak w końcówce Słoweńcy nie potrafili utrzymać przewagi i przegrali 30:31.

To był ważny mecz dla mistrzów Niemiec, ponieważ w pierwszym meczu zremisowali na wyjeździe z Pick Szeged. Z kolei Celje Pivovarna Laśko na inaugurację Ligi Mistrzów pokonali przed własną publicznością zespół z Zagrzebia.

"Lwy" dobrze zaczęły ten mecz i po kwadransie prowadziły 9:5. Później spotkanie było bardziej wyrównane, Słoweńcy zaczęli odrabiać straty i po pierwszej połowie przegrywali tylko 15:16.

Chwilę po przerwie "Lwy" odskoczyły Celje na kilka trafień. Jednak później zaczął się koncert Słoweńców, którzy na kwadrans przed końcem wygrywali 27:24. Mistrzowie Niemiec nie zamierzali poddać się łatwo i dość szybko doprowadzili do remisu po 28.

W końcówce mistrzowie Niemiec zachowali więcej spokoju i wygrali jedną bramką - 31:30.

Rhein-Neckar Löwen - Celje Pivovarna Laśko 31:30 (16:15)