2016-09-28 09:25:00
Wojciech Staniec

Dujszebajew najlepszym trenerem według innych szkoleniowców. Kogo jeszcze wybrali?

Trenerzy wszystkich klubów Ligi Mistrzów wybrali najlepszych zawodników i trenera nowej edycji Velux EHF Champions League. Szkoleniowcy wypowiedzieli się także w jakiej hali jest najlepiej.

Tałant Dujszebajew otrzymał 13 głosów, a drugi na liście Ljubomir Vranjes 9. Trenerzy wybrali także hale, w których według nich jest najlepsza atmosfera. Wybór padł na Veszprem Arenę. Druga była Sparkassen Arena, a trzecia kielecka Hala Legionów, która otrzymała pięć głosów.

Trenerzy głosowali także na drużynę marzeń. I tak wśród bramkarzy wygrał Niklas Landin, który wyprzedził doświadczonych Arpada Sterbika i Thierrego Omeyera. Na lewym skrzydle wygrał Uwe Gensheimer z 10 głosami, na drugiego Cristiana Ugalde zagłosowały cztery osoby.

Najlepszym lewym rozgrywającym został Mikkel Hansen z 12 głosami przed Momirem Iliciem (6) i Domagojem Duvnjakiem (4). Na środku rozegrania najwięcej trenerów, bo jedenastu postawiło na Nikolę Karabaticia. Drugie miejsce z pięcioma głosami przypadło Urosowi Zormanowi z Vive Tauronu.

Na prawym rozegraniu konkurencji nie miał Laszlo Nagy. Węgier dostał 15 głosów, a drudzy na liście mieli po dwa. Do zespołu marzeń z prawego skrzydła wybór padł na Luca Abalo (7 głosów). Drugie miejsce przypadło wspólnie zawodnikowi Vive Tauronu Tobiasowi Reichmannowi i Barcelony Victorowi Tomasowi.

Najwięcej głosów ze wszystkich pozycji dostał Julen Aguinagade. Na obrotowego Vive Tauronu zagłosowało aż 17 osób. Cedric Sorhaindo i Rene Toft Hansen otrzymali po dwa głosy.