REKLAMA

 

REKLAMA
2018-01-05 15:05:00
Redakcja

Euro 2018: Trzech obecnych zawodników PGE VIVE i jeden przyszły powołani do kadry Hiszpanii!

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już niedługo. Szkoleniowiec Hiszpanii na turniej zabierze siedemnastu reprezentantów wśród, którzy będą walczyć w turnieju. Wśród powołanych znaleźli się zawodnicy PGE VIVE oraz były bramkarz Orlen Wisły.

W 2016 roku podczas Euro w Polsce Hiszpanie zajęli drugie miejsce. W finale musieli uznać wyższość reprezentantów z Niemiec.

REKLAMA

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Chorwacji będziemy mogli oglądać trzech graczy PGE VIVE. Alex Dujshebaev do Kielc przyszedł w tym sezonie i pokazuje się z bardzo dobrej strony zarówno na parkietach Superligi jak i Ligi Mistrzów. Na pozycję prawego rozgrywającego szkoleniowiec Hiszpanii powołał także Raula Entrerriosa, z którym rozgrywający mistrza Polski będzie rywalizował.

W kadrze Hiszpanii znalazł się także najmłodszy syn Tałanta Dujszebajewa – Daniel Dujshebaev. 20 – letni zawodnik jest graczem PGE VIVE, ale aktualnie jest wypożyczony do Celje Pivovarnej Laśko, gdzie zdobywa doświadczenie. W tym sezonie wystąpił w dziesięciu meczach Ligi Mistrzów i zdobył trzydzieści trzy bramki.

W Chorwacji zagra także Julen Aguinagalde. Obrotowy kieleckiego klubu jest jednym z kluczowych reprezentantów na tym turnieju. Trener Jordi Ribera powołał także Ángela Fernándeza Péreza, który w PGE VIVE będzie występował od lipa 2018 roku. W bramce Hiszpanii będzie bronił były gracz Orlen Wisły Płock Rodrigo Corrales Rodal.

źródło: cro2018.ehf-euro.com
Zobacz więcej: