REKLAMA

 

REKLAMA
2018-01-05 08:00:00
Ewa Basak

Pierwszy mecz Polaków w 2018 roku! Czas na towarzyski turniej w Hiszpanii

"Biało-czerwoni" rozpoczynają zmagania w Hiszpanii od meczu z reprezentacją Argentyny. Przed nami wiele sportowych emocji. W jakiej formie zaprezentują się Polacy?

Polacy w dniach 5 – 7 stycznia wezmą udział w Memoriale Domingo Barcenasa. Turniej w Hiszpanii będzie ostatnim testem "biało-czerwonych" przed kwalifikacjami do mistrzostw świata, które odbędą się w Portugalii. Na styczniowe mecze szkoleniowiec naszej reprezentacji zabrał dziewiętnastu szczypiornistów.

REKLAMA

Pierwszego dnia turnieju w Hiszpanii reprezentacja Polski zmierzy się z Argentyną. Ostatni raz te dwie drużyny spotkały się podczas mistrzostw świata w 2017 roku w meczu o siedemnaste miejsce. Ten pojedynek był bardzo emocjonujący, bo Polacy w końcówce odwrócili losy starcia i ostatecznie wygrali 24:22.

Wśród powołanych do kadry znalazło się dwóch zawodników, którzy powrócili do reprezentacji. Najbardziej doświadczony z całego naszego składu Sławomir Szmal wzmocn bramkę. "Kasa" jest gotowy do wyjścia na parkiet, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Do kadry powrócił także po rocznej przerwie Łukasz Gierak. Rozgrywający nie grał podczas grudniowego turnieju w Gdańsku, ale dołączył do Polaków na zgrupowaniu w Pruszkowie. Czy Piotr Przybecki postawi na niego już w pierwszym dniu turnieju?

"Biało-czerwoni" w grudniu podczas turnieju w Gdańsku zagrali dwa mecze. Podopieczni Piotra Przybeckiego pokonali Bahrajn 26:18, a w finale Pucharu4Narodów wygrali z Białorusią 26:22. W spotkaniach dobrze funkcjonowała defensywa Polaków oraz z dobrej strony pokazali się bramkarze – Piotr Wyszomirski i Adam Morawski. Nasi reprezentanci jednak popełniali zbyt dużo własnych błędów oraz nie wykorzystywali swoich sytuacji w ataku, co wykorzystywali rywali.

Początek spotkania Argentyna - Polska rozpocznie się w piątek, 5 stycznia o godzinie 16:50.
Zobacz więcej: