2017-12-29 17:30:00

Puchar4Narodów: Bahrajn pewnie wygrał azjatycki pojedynek!

Trzecie miejsce w turnieju "Pucharu4Narodów" zdobyli reprezentanci Bahrajnu. Japonia musiała uznać wyższość rywala, który pewnie zwyciężył spotkanie 37:22.

Tylko początek spotkania był wyrównany. Po 5. minutach gry na tablicy wyników był remis 2:2. Żadna z reprezentacji nie była w stanie wypracować znacznej przewagi, zawodnicy szybko odpowiadali sobie bramkami.

W 13. minucie Bahrajn zbudował na dwa oczka przewagi i szedł za ciosem podwyższając różnicę bramkową. Od tej pory Japończycy musieli gonić wynik i próbowali odrobić stratę do rozpędzającego się na parkiecie rywala, ale zawodnicy zanotowali przestój w ataku. Ostatnie minuty należały do reprezentacji Bahrajnu, która do przerwy wygrywała 19:10.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Japonia pracowała nad zniwelowaniem różnicy bramkowej, ale przeciwnicy nie zwalniali swojego tempa. Bahrajn w w 43. minucie podwyższył prowadzenie do dziesięciu trafień (25:15). Po zmianie stron podopieczni Dagura Sigurdssona musieli grać całkowicie pod dyktando Bahrajnu. Reprezentacja Japonii przegrała różnicą aż piętnastu bramek.

Japonia - Bahrajn 22:37 (10:19)