2016-09-25 18:38:00

Pick w końcówce wypuścić zwycięstwo z rąk! Zwycięstwa Vardaru i Monpellier, remis w Danii

Za nami pierwsze cztery niedzielne mecze Ligi Mistrzów. Najciekawszym meczem był ten rozgrywany w Szeged. Pick zremisow Rhein-Neckar Loewen. TTH zremisowało z Dinamo Bukareszt. Ciekawie było też w innych meczach.

IFK Kristianstad - Vardar Skopje 23:28 (12:15)

Zdecydowanym faworytem tego meczu byli Macedończycy, jednak dość niespodziewanie pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Prowadzili oni nawet 7:4, ale pięć kolejnych trafień padło łupem Vardaru. Skopijczycy utrzymali przewagę do przerwy i prowadzili 15:12. Po przerwie Macedończycy utrzymywali przewagę i wygrali 28:23.

Team Tvis Holstebro - Dinamo Bukareszt 32:32 (16:16)

Tylko na samym początku meczu Rumunom udało się odskoczyć na kilka bramek. Później gra była bardzo wyrównana na do przerwy był remis po 16. Po przerwie wszystko układało się według dobrze znanego scenariusza. Dinamo zbudowało przewagę, a później Duńczycy odrobili straty. Ostatnie minuty były bardzo wyrównane, a obie drużyny musiały zadowolić się remisem 32:32 i podziałem punktów.

Montpellier HB - Tatran Prešov 28:23 (14:14)

Również to spotkanie było wyrównane i po pierwszej połowie był remis 14:14. Francuzi po przerwie zagrali o wiele lepiej i wygrali 28:23.

Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen 28:28 (13:12)

Na samym początku Lwy prowadziły nawet nawet 9:5. Jednak wtedy Węgrzy wzięli się do odrabiania strat i zrobiło się 11:10 dla nich. Madziarzy po pierwszej części meczu prowadzili jednym trafieniem (13:12). Chwilę po wznowieniu gry Niemcy uzyskali nieznaczną przewagę. Jednak później Madziarzy znów to odrobili i chwilę przed końcem prowadzili dwoma trafieniami. Lwy w końcówce wydarły punkt i mecz skończył się remisem 28:28.

Następny artykuł: Hit dla THW!