2016-09-24 19:11:00

Hit w Flensburgu na remis! Metalurg wygrał (wyniki)

Do bardzo ciekawego meczu doszło w Flensburgu, gdzie miejscowy zespół zremisował z Veszprem. Emocjonująco było też w Skopje, gdzie Metalurg pokonał Elverum.

SG Flensburg-Handewitt - Veszprém 24:24 (10:13)

Pierwsze minuty tego spotkania były mocno wyrównane. Jednak tuż przed przerwą Węgrzy dzięki dobrej grze bramkarza Rolanda Miklera odskoczyli na cztery bramki. "Madziarzy" byli skuteczni i po pierwszej połowie prowadzili 13:10. Po wznowieniu gry finaliści dwóch poprzednich edycji Ligi Mistrzów odjechali Niemcom nawet na cztery trafienia. Jednak podopieczni Ljubomira Vranjesa na dwie i pół minuty przed końcem zdobyli kontaktową bramkę. Na osiem sekund przed końcem Kentin Mahe pobiegł do kontry i rzucił na pustą bramkę. Mecz zakończył się remisem 24:24.

HC Metalurg Skopje - Elverum Handball Herrer 18:17 (8:7)

Kibice, którzy oglądali to spotkanie w stolicy Macedonii w pierwszej połowie nie zobaczymy zbyt dużej liczby bramek. Jeden gol padał średnio do dwie minuty, a po pierwszej Metalurg prowadził 8:7. Po przerwie mecz był mocno wyrównany, w samej końcówce był remis po 17. Macedończycy rzucili jeszcze jednego gola i wygrali 18:17.

Celje Pivovarna Laśko - HC Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 30:28 (14:13)

Również to spotkanie było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili jednym trafieniem - 14:13. Ciekawie było także po przerwie. Wynik często oscylował wokół remisu, ale także Chorwatom udało się wyjść na prowadzenie. Jednak ostatnie minut meczu należały do Słoweńców, którzy wygrali 30:28.