2016-09-23 10:30:00
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Tylko trzech Polaków poza Vive i Wisłą

W nowym sezonie Ligi Mistrzów będzie grało bardzo dużo Polaków, ale to wszystko za sprawą Vive Tauronu Kielce i Orlen Wisły Płock. Kluby zagraniczne zgłosiły do sezonu tylko trzech Polaków.

Kluby przed sezonem zgłaszają do EHF listy zawodników uprawnionych do gry w Lidze Mistrzów. Często znajduje się na nich ponad dwadzieścia nazwisk. W tej chwili na tych listach poza klubami z Kielc i Płocka jest tylko trzech Polaków. Oczywiście liczba ta może wzrosnąć w trakcie sezonu, gdy przeprowadzane będą transfery.

Pierwszy z tych zawodników ma już za sobą pierwszy mecz (przegrany). Chodzi o Michała Szybę z Kadetten Schaffhausen. Rozgrywający reprezentacji Polski latem trafił do Szwajcarii ze słoweńskiego Gorenje Velenje.

Kolejnym Polakiem w Lidze Mistrzów jest Kamil Syprzak, który gra w Barcelonie. Obrotowy jest wychowankiem Orlen Wisły Płock i do swojego rodzinnego miasta wróci już w niedzielę, gdyż tego dnia w Orlen Arenie "Duma Katalonii" zagra z Nafciarzami.

Najmniej znanym Polakiem będzie Maximilian Rolka. To lewo rozgrywający urodzony 21 listopada 1996 roku w Bremie. Do Ligi Mistrzów został zgłoszony przez Rhein-Neckar Löwen. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.