2017-11-08 08:10:00
Ewa Basak

Liga Mistrzów z jednym niemieckim klubem!? To możliwe

Trwa dyskusja na temat zmniejszenia liczby niemieckich klubów w europejskich rozgrywkach. EHF będzie rozmawiać z DHB podczas przyszłego Kongresu Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF. Czy to już ostatni sezon, w którym walczą trzy ekipy z Niemiec?

W sezonie 2017/2018 występują trzy niemieckie kluby - Rhein-Neckar Löwen (grupa A), THW Kiel, SG Flensburg-Handewitt (grupa B). EHF złożył wniosek o zmniejszenie tej liczby od przyszłych rozgrywek. Jest to zgodne z przepisami w regulaminie oraz w odniesieniu do umów telewizyjnych.

REKLAMA

Portal hadball-world informuje, że we wtorek odbyła się dyskusja najlepszych klubów z Ligi Mistrzów z przedstawicielami niemieckich drużyn. Europejska Federacja Piłki Ręcznej chce zmniejszenia liczby klubów z Niemiec przede wszystkim ze względu sposób połączenia i ustalaniem terminów rozgrywek Ligi Mistrzów z Bundesligą.

- Decyzja niemieckiej Bundesligi o rozegraniu meczów od czwartku i niedzieli zwiększa presję na niemieckie kluby, które są aktywne w europejskich rozgrywkach - wyjaśnia EHF.

W tym sezonie zdarzyło się już kilkakrotnie, że reprezentanci Niemiec mieli tylko 48. godzin lub mniej między występami w europejskich rozgrywkach, a Bundesligą. Czemu towarzyszą temu kłopoty z przemieszczaniem się, kiedy są wyjazdowe mecze. To bardzo utrudnia i źle wpływa na harmonogram rozgrywek oraz sportowe zmęczenie zawodników. W rezultacie takie terminy spotkań eliminują możliwość ustalenia meczu Ligi Mistrzów na środę. 

Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie ukrywa jak skomplikowane jest ułożenie i połączenie terminów Ligi Mistrzów z krajowymi rozgrywkami. W przyszły weekend w ramach Kongresu Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF odbędą się rozmowy na ten temat między EHF, a DHB. Granie niemieckiej ligi także w czwartek i niedzielę bardzo ogranicza możliwości, a przede wszystkim zwiększa stres u drużyn występujących w obu rozgrywkach. EHF chce rozwiązania tego problemu i podjęcia sprecyzowanych i mocnych kroków niemieckich klubów oraz Niemieckiej Federacji Piłki Ręcznej.

źródło: handball-world.news