REKLAMA

 

REKLAMA
2017-11-05 08:55:00
Ewa Basak

Twarda obrona i szybki kontratak. Tak Tałant Dujszebajew i Mateusz Kus charakteryzują PSG

Mistrza Polski czeka bardzo trudny mecz w 6. kolejce Ligi Mistrzów. PGE VIVE na wyjeździe zmierzy się z PSG. - Na pewno będziemy zmobilizowani na 100%, żeby przywieźć z Paryża dwa punkty – mówi Mateusz Kus.

Szkoleniowiec "żółto-biało-niebieskich" zaznaczył, że ekipa z Paryża jest wymagającym rywalem, ale PGE VIVE jest gotowe do walki o zwycięstwo w tym spotkaniu. - Wszyscy jesteśmy ludźmi. PSG ma obecnie jedną z trzech najlepszych drużyn na ten moment. My jesteśmy VIVE i chcemy walczyć jak zwykle o dwa punkty – skomentował Tałant Dujszebajew.

REKLAMA

Niedzielny rywal kielczan charakteryzuje się twardą obroną i szybki kontratakami. Drużyna ze stolicy województwa świętokrzyskiego musi wyjść w pełni skoncentrowana od pierwszych sekund pojedynku. - Musimy popełniać jak najmniej błędów w ataku pozycyjnym, aby jak najszybciej wracać do obrony – powiedział trener PGE VIVE.

Mateusz Kus także podkreślił te dwa czynniki charakteryzujące PSG. - Ich najsilniejszym punktem na pewno jest gra w obronie. PSG ma dobry duet bramkarzy, którzy uzupełniają defensywę zespołu. Największym atutem są także szybkie kontrataki. Trzeba będzie z nimi zagrać twardo w obronie. Czy to będzie w systemie 5:1 czy 6:0 to już drugorzędna sprawa. – dodał obotowy kielczan.

Do drużyny z Paryża w tym sezonie dołączyło trzech zawodników (Rodrigo Corrales, Sander Sagosen, Jovo Damjanovic). – To są bardzo mocnym wzmocnienia dla zespołu. Oczywiście na każdej pozycji PSG ma po dwóch zawodników klasowej klasy. Tacy zawodnicy jak Corrales czy Sagosen są bardzo pozytywnym wsparciem dla nich – przyznał Dujszebajew.

Kielczanie w bramce PSG będą musieli pokonać dobrze im znanego z występów w Orlen Wiśle Rodrigo Corralesa. Jak ocenia transfery PSG obrotowy PGE VIVE? - Corrales na pewno świetnie się wpisuje w ten zespół. Sagosen jest młodym zawodnikiem, ale na prawdę już doświadczonym, ogranym, co pokazuje w meczach. On potrafi kierować ta grą, mimo tego, że obok siebie ma gwiazdy to bardzo dobrze mu to idzie. Na pewno te dwa nazwiska wzmocniły już i tak tą silna drużynę.

W niedzielę mistrz Polski zagra wyjazdowe spotkanie i na pewno kielczanie postarają przerwać się passę porażek właśnie w halach swoich przeciwników. - Myślę, że to jeszcze bardziej nas motywuje. Tym bardziej, że ostatnio nasz bilans na wyjazdach nie jest najlepszy, więc na pewno będziemy zmobilizowani na 100%, żeby przywieźć z Paryża dwa punkty – kończy Mateusz Kus.
Zobacz więcej: