2017-10-27 21:16:00
Redakcja

Polska B lepsza od Rosji

Od zwycięstwa z Rosją B rozpoczęła zmagania w turnieju, który rozgrywany jest w Płocku reprezentacja Polski B. Podopieczni trenera Patryka Rombla wygrali 33:27.

Był to pierwszy z trzech meczów, które "Biało-czerwoni" rozegrają na w tym turnieju. Polacy rozegrali dobre spotkanie i po pierwszej połowie prowadzili z 18:14. Po przerwie poprawili jeszcze statystyki i ostatecznie zwyciężyli różnicą sześciu trafień (33:27).

Najskuteczniejsi w polskiej ekipie byli Łukasz Rogulski i Mateusz Góralski, którzy rzucili po sześć bramek.

W drugim meczu turnieju Litwa zremisowała ze Słowacją B 31:31 (16:14). W sobotę o godzinie 17 Polacy zagrają z rezerwami Słowacji. Wszystkie mecze rozgrywane są w Płocku w hali przy ulicy Kilińskiego 4.

Rosja B – Polska B 27:33 (14:18)

Rosja B: Wielikij – Korkin 1, Szałabanow 3, Dolinin 3, Wisłoguzow 1, Korszunow 3, Razumow 1, Aszichmin 1, Gordiejew 3, Cziczamkin, Boczkariew, Gumarow 4, Kalarasz 1, Bielajew, Kamieniew 2, Popow 4, Tataurow.

Polska B: Schodowski, Morawski, Dudek – Rogulski 6, Kawka 3, Genda 4, Bis 3, Mrozowicz 2, Siwak 2, Majdziński, Pilitowski, Ossowski 2, Bąk 2, Lemaniak 3, Kuźdeba, Góralski 6.

źródło: zprp.pl