REKLAMA

 

REKLAMA
2017-09-23 20:35:00
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Derby Skandynawii dla Skjern, starcie byłych potęg dla Montpellier (wyniki)

Trzy spotkania w grupach C i D rozegrano w sobotę. Swoje mecze wygrały Montpellier, Skjern i Gorenje.

Nim jednak doszło do tego spotkania najpierw rozegrano mecz Czechowskich Niedźwiedzi z Montpellier. Kiedyś te dwie drużyny znajdowały się w europejskiej czołówce. Francuzi wygrali Ligę Mistrzów, a Rosjanie grali w Final Four. Początek tego spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzili nawet trzema bramkami. Po kwadransie do głosu doszli przyjezdni. Po przerwie Niedźwiedzie jeszcze kilka razy wyszli na jedną bramkę przewagi, ale z czasem zarysowała się przewaga Montpellier, które wygrało czterema bramkami.

Czechowskie Niedźwiedzie - Montpellier HB 24:28 (13:14)

REKLAMA

W Elverum doszło do derbów Skandynawii, czyli starcia Norwegów i Duńczyków. Górą byli ci drudzy. O zwycięstwie Skjern zdecydowała pierwsza połowa, gdyż bardzo szybko zawodnicy tego klubu zbudowali sobie wysoką przewagę. Po przerwie zawodnicy z Danii kontrolowali boiskowe wydarzenia, a po zakończeniu spotkania cieszyli się z dwóch punktów. 

Elverum Handball Herrer - Skjern Håndbold 27:32 (11:17)

W ostatnim sobotnim meczu nie brakowało emocji. Rumunii zaczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia czterema bramkami. Z czasem jednak przewaga gospodarzy stopniała. Po przerwie zawodnicy ze Słowenii zaczęli spisywać się lepiej i to oni mieli przewagę, ale zawsze nieznaczną. Po zaciętej końcówce dwa punkty pojechał na Słowenię.

Dinamo Bukareszt - Rk Gorenje Velenje 26:27 (10:9)
Zobacz więcej: