2017-09-16 19:00:00

Zdecydowane zwycięstwo Montpellier!

Drużyna z Francji na inaugurację nowego sezonu Ligi Mistrzów może cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w swojej grupie. Gra między zespołami była wyrównana tylko na początku spotkania. Montpellier pewnie pokonał u siebie drużynę z Macedonii 32:22.

Początek spotkania był wyrównany i i żadna z drużyn nie była wstanie wypracować bezpiecznej przewagi. Co chwila na tablicy wyników był remis. Dobrze funkcjonowały defensywy obu ekip. W 10. minucie Montpellier wyszło na dwubramkowe prowadzenie 5:3 i od tego wyniku goście musieli gonić rywala.

Po kwadransie gry gospodarze zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie i budować swoją przewagę. Metalurg Skopje miał coraz większe kłopoty, aby przebić się przez mocną obronę drużyny z Francji i nie mógł przeprowadzić skutecznego ataku. Na boisku coraz pewniej czuło się Montpellier i na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy prowadziło różnicą ośmiu bramek. Świetnie spisał się Michael Guigou, który w ciągu trzydziestu minut wykorzystał  wszystkie swoje akcje i na swoim koncie miał już sześć oczek. Do przerwy gospodarze wygrywali 19:11.

W drugiej części meczu gra nie uległa zmianie. Klub z Macedonii próbował odrabiać starty, ale zwodnicy Montpellier odpowiadali kolejnymi trafieniami. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania do samego końca, a Metalurg musiał uznać wyższość rywala. W barwach gospodarzy świetnie interweniował Vincent Gerard. Pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzów Montpellier wygrało różnicą dziesięciu trafień.

Montpellier HB - HC Metalurg Skopje 32:22 (19:11)