REKLAMA

 

REKLAMA
2017-09-15 13:57:00
Wojciech Staniec

22 Polaków w Lidze Mistrzów, ale tylko trzech spoza PGE Vive i Orlen Wisły

Znamy już składy wszystkich drużyn na Ligę Mistrzów. Tradycyjnie już spore grono zawodników będą stanowili Polacy. W sumie zgłoszono ich do rozgrywek dwudziestu dwóch. Jednak tylko trzech gra poza Orlen Wisłą Płock i PGE Vive Kielce.

Zdecydowanie najwięcej, co nie może dziwić Polaków gra w polskich klubach, czyli w PGE Vive i Orlen Wiśle. Poza tymi ekipami w Lidze Mistrzów zobaczymy trzech naszych rodaków, co jest taką samą liczbą jak przed rokiem. Jednak wtedy - podobnie jak teraz - zgłoszeni byli Kamil Syprzak oraz Michał Szyba, a trzecim zawodnikiem był Maximilian Rolka z Rhein-Neckar Loewen, który nie zagrał w żadnym meczu. Teraz do tego grona dołączył Paweł Paczkowski i wydaje się, że on będzie miał większy wkład w grę swojej drużyny niż wspomniany wcześniej Rolka.

REKLAMA

Polacy nie są najbardziej liczną nacją w Lidze Mistrzów. Więcej swoich przedstawicieli mają: Norwegia (23 zawodników), Macedonia (25), Serbia (29), Rosja (35), Szwecja (35), Hiszpania (39), Węgry (47), Chorwacja (50), Dania (54), Słowenia (61), Francja (68). To oznacza, że Polska zajmuje dopiero trzynaste miejsce (ex aequo z Białorusią).  

Trzeba jednak pamiętać, że to nie jest w pełni wiarygodny ranking, gdyż zlicza on wszystkich zawodników zgłoszonych do Ligi Mistrzów, a np. węgierskie Veszprem i MOL Pick Szeged zgłaszają bardzo szerokie kadry, podobnie robi część innych klubów.

Lista Polaków zgłoszonych do Ligi Mistrzów:

PGE Vive Kielce (10 Polaków): Karol BieleckiBartłomiej BisMateusz JachlewskiMichał JureckiMariusz JurkiewiczMateusz KusKrzysztof LijewskiSzymon SkowronSławomir SzmalMiłosz Wałach

Orlen Wisła Płock (9): Michał DaszekMaciej GębalaTomasz GębalaPrzemysław KrajewskiAdam MorawskiAleksander OlkowskiMateusz PiechowskiMarcin WicharyKrystian Wołowiec

FC Barcelona (1): Kamil Syprzak

Motor Zaporoże (1): Paweł Paczkowski

Kadetten Schaffhausen (1): Michał Szyba
Zobacz więcej: