REKLAMA

 

REKLAMA
2017-09-10 12:40:00
Ewa Basak

Młode talenty na parkietach Ligi Mistrzów. Dwóch zawodników Vive wyróżnionych

EHF przygotowała listę dziesięciu młodych, ambitnych szczypiornistów, którzy będą rywalizować w europejskich rozgrywkach. W rankingu znaleźli się nowi zawodnicy Vive Kielce- Blaž Janc i Daniel Dujszebajew.

W Lidze Mistrzów co roku występują najlepsze drużyny w Europie. W składzie zespołów nie brakuje jednak młodych, utalentowanych szczypiornistów, którzy razem z doświadczonymi zawodnikami walczą w rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej przygotowała ranking młodych zawodników, na których warto zwrócić szczególnie uwagę.

Na liście znalazło się dwóch zawodników z PGE Vive. Do kielczan dołączył młodszy syn trenera Vive-Daniel Dujszebajew. Rozgrywający mistrza Polski jednak został wypożyczony do Celje, by tam zdobywać doświadczenie. W tym roku z reprezentacją Hiszpanii zdobył mistrzostwo świata u-21.  Syn Talanta Dujszebajewa był bohaterem finałowego spotkania, bo w dogrywce w ostatnich sekundach rzucił bramkę na wagę złota. W rankingu EHF uplasował się na siódmym miejscu.

REKLAMA

Blaž Janc zasila mistrza Polski od tego roku. W rankingu 20-letni skrzydłowy zajął drugie miejsce. W minionym sezonie występował w Celje Pivovarna Laśko i zdobył dla drużyny siedemdziesiąt siedem bramek w trzynastu spotkaniach Ligi Mistrzów. Teraz o zwycięstwa będzie walczył w barwach "żołto-biało-niebieskich".

Pierwsze miejsce w rankingu zajął Dika Mem z FC Barcelony. W poprzednim sezonie młody rozgrywający pokazał się z bardzo dorej strony. W tym roku z zespołem wygrał rozgrywki Super Globe, w których zdobył dwanaście oczek.

Lista wyróżnionych zawodników przez EHF:

1. Dika Mem (FC Barcelona Lassa)
2. Blaž Janc (PGE Vive Kielce)
3. Melvyn Richardson (Montpellier HB)
4. Sander Sagosen (Paris Saint-Germain Handball)
5. Jerry Tollbring (Rhein-Neckar Löwen)
6. Simon Jeppsson (SG Flensburg-Handewitt)
7. Daniel Dujszebajew (RK Celje Pivovarna Lasko)
8. Andreas Holst Jensen (Aalborg Handbold)
9. Philip Henningsson (IFK Kristianstad)
10. Lasse Bredekjaer Andersson (FC Barcelona Lassa)

źródło: ehfcl.com
Zobacz więcej: