2017-09-03 14:40:00

Przegrana PSG! Nantes zwyciężył turniej Trophee des Champions

W dniach 1-2 września odbył się prestiżowy turniej we Francji- Trophee des Champions. To była czwarta edycja rozgrywek. Od 2014 roku zwycięzcą było PSG, ale w tym roku po raz pierwszy wygrali zawodnicy HBC Nantes!

W pierwszym dniu rywalizacji HBC i PSG pewnie pokonali rywali i awansowali do finału. Przegrane drużyny czyli Montpellier i Saint-Raphael Var Handball w spotkaniach rzuciły po dwadzieścia osiem bramek.

O trzecie miejsce Montpellier zagrało z Saint-Raphael. Zdecydowanie lepsi byli podopieczni Patricea Canayera, którzy mogli cieszyć się z podium.

W finale PSG zmierzyło z HBC Nantes. Faworytem spotkania byli zawodnicy z Paryża. Po zaciętej walce w pierwszej połowie HBC miał dwie bramki przewagi. Po przerwie Nantes wyszło na parkiet jeszcze mocniej zmotywowane. Świetnie interweniował bramkarz HBC, z dobrej strony pokazał się także nowy zawodnik Kirył Łazarow. Od sezonu 2017/2018 w barwach PSG występuje były bramkarz Wisły Płock - Rodrigo Corrales Rodal. HBC wygrało z mistrzem Francji 32:26 i zwyciężyło cały turniej.