2017-08-28 19:09:00

Super Globe: Syprzak i spółka najlepsi!

Nieformalne Klubowe Mistrzostwa Świata dla FC Barcelony! "Duma Katalonii" w finałowym starciu okazała się lepsza od Fuchse Berlin i wygrała 29:25.

Berlińskie "Lisy" wygrywali dwa ostatnie turnieje IHF Super Globe. Teraz w starciu z Barceloną nie byli faworytem. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem "Dumy Katalonii" 15:12.

Po wznowieniu gry zawodnicy ze stolicy Niemiec grali dobrze, ale nie mogli dogonić Barcelony, gdyż świetnie spisywał się Gonazalo Perez de Vargas. Zmieniło się to dopiero w 41. minucie, gdy Fuchse wyszło na prowadzenie 18:17. Błyskawicznie zareagował na to trener "Barcy" Xavi Pascual.

Jego uwagi poskutkowała, bo mistrzowie Hiszpanii trzy bramki z rzędu. Spotkanie było bardzo zacięte i nerwowe. Na pięć minut przed końcem czerwoną kartką ukarany został... trener zespołu z Berlina. Końcówka spotkania należała do Barcelony, która wygrała IHF Super Globe 2017.

W tym spotkaniu zagrał Kamil Syprzak. Reprezentant Polski na parkiecie spędził 24 minuty i rzucił dwie bramki.

Füchse Berlin - FC Barcelona 25:29 (12:15)