REKLAMA

 

REKLAMA
2017-07-11 20:10:00
Ewa Basak

Orlen Wisła II na nowy sezon. Do drużyny wraca Wojdak

Wisła Płock uzupełnia skład na nowy sezon. Nowymi wzmocnieniami "Nafciarzy" będą zawodnicy najbardziej wyróżniający się z roczników 1999 i 2000.

Orlen Wisła II Płock zakończyła tegoroczne rozgrywki na dziewiątym miejscu w grupie A. Podopieczni Roberta Jankowskiego rozpoczną treningi przygotowujące do przyszłego seoznu na początku sierpnia, a potem młodzi zawodnicy pojada na turniej towarzyski w Veszprem. Zaplanowanych jest także kilka sparingów.

Zawodnicy, którzy zdecydowali się zostać w Wiśle to m.in.:  Aleks Olkowski, Krystian Wołowiec,  Miłosz Rupp. Z wypożyczenia z niemieckiej ligi wraca Bartosz Wojdak. Rozgrywający w sezonie 2015/2016 w barwach Wisły rzucił sześćdziesiąt dziewięć bramek w dwudziestu spotkaniach. Trzon zespołu będą tworzyć właśnie piłkarze, którzy już dobrze poznali pierwszoligowe boiska.

Na wypożyczeniu nadal pozostają: Michał Lemaniak, Tomasz Wiśniewski, Jakub Moryń i Maciej Tokaj. Tych szczypiornistów będziemy mogli oglądać na parkietach Superligi. Daniel Goliszewski będzie dalej grał w barwach Odlewni Ostrowiec Świętokrzyski.

Aż sześciu dotychczasowych "Nafciarzy" odchodzi z klubu. Bartosz Starzyński, Marcin Miedziński, Kacper Adamski byli na wypożyczeniach i nie przedłużyli swoich umów z Wisłą. Kolejnym zawodnikiem opuszczającym Płock jest Filip Koper, który od przyszłego sezonu będzie występował w barwach Mebli Wójcik razem z Marcinem. Starzyński postanowił zostać w Gorzowie. Do tej drużyny dołączył niedawno Wiktor Bronowski. Michał Szczutowski zadecydował spróbować swoich sił za granicą.

Skład Orlen Wisły II Płock:

Bramkarze: Marcin Ruciński, Szymon Rybicki, Miłosz Kujawa

Skrzydłowi: Konrad Brzezińskii, Adam Zaremba, Leon Sowul, Mikołaj Tartas, Jakub Ciećwierz, Maciej Skibiński, Konrad Rekosz

Rozgrywający: Krystian Wołowiec, Alex Olkowski, Miłosz Rupp, Karol Kisiel, Bartosz Wojdak, Damian Woźniak, Aleksander Kondracki

Kołowy: Tadeusz Janiszewski

Do drużyny dojdą jeszcze zawodnicy, którzy najbardziej odznaczają się z roczników 1999 i 2000.

źródło: sprwislaplock.pl

 
Zobacz więcej: