REKLAMA

 

REKLAMA
2017-06-09 09:00:00
Wojciech Staniec

Liga Mistrzów: Polska trzecim najlepszym państwem!

Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła ranking Ligi Mistrzów za ostatnie trzy lata. Polska, która miała w tych rozgrywkach dwa zespoły zajęła wysokie, bo trzecie miejsce i wyprzedziła m.in. niemiecką Bundesligę.

W rankingu pod uwagę brane są trzy sezony, a więc 2014/15, 2015/16 oraz 2016/17. Przy wyliczaniu współczynnika ważne są nie tylko punkty, które zdobyły drużyny w tych latach, ale też to w jakich rundach brały udział. W tym czasie Vive Tauron dwa razy grało w Final4 (raz je wygrało) oraz raz doszło do TOP16. Z kolei Orlen Wisła dwa razy wystąpiła w TOP16.

Polska zajmuje trzecie miejsce ze współczynnikiem 149 i awansowała z czwartej lokaty. Lepsze są tylko Węgry i Hiszpania. Z kolei za Polską znalazły się m.in. Niemcy, Francja, czy Macedonia.

Do 7 czerwca trwało zgłaszanie się klubów, która chcą zagrać w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. EHF poinformowała, że listę chętnych poda w przyszłym tygodniu. Z kolei decyzja o tym kto wystąpi w Champions League zapadnie 24 czerwca i wtedy też będzie ogłoszona (z podziałem na grupy). 30 czerwca odbędzie się losowanie grup.

grafika: EHF
Zobacz więcej: