2016-08-21 17:01:00

Medal nie dla nas. Niemcy z brązem

Reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć brązowego medali Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. W meczu o brąz nasi zawodnicy przegrali z Niemcami 25:31, do przerwy aktualni mistrzowie Europy wygrywali 17:13.

Niestety, również w tym meczu nie mógł zagrać Michał Jurecki. Trener Tałant Dujszebajew zdecydował, że w pierwszym składzie wyjdzie bohater meczów z Chorwacją i Danią Piotr Wyszomirski. Grą "Biało-czerwonych" na środku rozegrania kierował Przemysław Krajewski.

Mecz zaczął się od prowadzenia Polaków 2:0. Niemcy zdobyli bramkę dopiero w 5. minucie, a po chwili dołożyli kolejne dwa trafienia i nasi zachodni sąsiedzi mieli przewagę. Wszystko jednak zmieniało się w kalejdoskopie. Po kwadransie było 8:5 dla "Biało-czerwonych". Wtedy o czas musiał poprosić Dagur Sigurdsson.

Jego uwagi pomogły Niemcom, bo zdobyli szybko trzy bramki, był remis i wszystko "zaczynało się od nowa". Kolejne dobre spotkanie rozgrywał Wyszomirski, jednak Niemcy bardzo utrudniali naszym zawodnikom zdobywanie bramek.

Kłopoty w ofensywie spowodowały, że Niemcy powiększyli przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 17:13.

Nasi zachodni sąsiedzi o wiele lepiej weszli w drugą połowę i szybko zbudowali sobie pięć, sześć bramek przewagi. Niestety, w kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Nadal mieliśmy spore problemy ze sforsowaniem niemieckiej defensywy. Efekt? 18:25 w 45. minucie.

Wtedy Polacy zanotowali dwa trafienia z rzędu, mieli nawet szanse na kolejne trafienia, ale nie udawało się znaleźć sposobu na Andreasa Wolfa. Niemcy przez około osiem minut nie mogli zdobyć bramki, jednak w końcu Juliusowi Kuhnowi udało się przełamać ten impas. Do końca meczu pozostawało dziesięć minut i sześć bramek do odrobienia.

Strat nie udało się już odrobić. Niemcy ostatecznie wygrali 31:25.

Polska - Niemcy 31:25 (13:17)

PolskaSławomir SzmalPiotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski 5, Mateusz Jachlewski 2, Przemysław Krajewski 5, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 1, Bartosz Jurecki 2, Kamil Syprzak 1, Michał Daszek 3, Mateusz KusMichał SzybaMariusz Jurkiewicz 3.

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 6, Finn LemkePatrick Wiencek 5, Tobias Reichmann 7, Fabian Wiede 2, Hendrik Pekeler 1, Martin StrobelKai HafnerJulius Kuhn 4, Paul Drux 3, Steffen Weinhold 3, Steffen Fath.