REKLAMA

 

REKLAMA
2017-04-25 18:30:00
Wojciech Staniec

Znamy skład Białorusi na mecze z Polską

Trener reprezentacji Białorusi powołał dwudziestu jeden zawodników na najbliższe zgrupowanie. Zespół Jurija Szewcowa będzie na początku maja dwa razy rywalem "Biało-czerwonych".

Pierwsze spotkanie zaplanowano na 4 maja w Mińsku, a rewanż odbędzie się 7 maja w Płocku. Polacy mają za sobą dwa mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy 2018 z Rumunią i Serbią - oba przegrane.

Tak więc pojedynki z Białorusią będą na wagę złota. Ewentualna porażka może sprawić, że kadra Tałanta Dujszebajewa nie awansuje do Euro. Do tego spotkania poważnie podchodzą również w Białorusi. Zawodnicy Jurija Szewcowa zaczęli przygotowania już w poniedziałek 24 kwietnia, czyli o siedem dni wcześniej niż planowo.

Kadra Białorusi na mecze z reprezentacją Polski:

Bramkarze: Viachaslau Saldatsenka (HBW Balingen-Weilstetten), Vitali Charapenka (Meszkow Brześć), Ivan Matskevich (Steaua Bukareszt)

Skrzydłowi: Andrei Yurynok (Meszkow Brześć), Aliaksandr Tsitou (Cocs), Ivan Brouka (SKA Mińsk), Dzianis Rutenka (Meszkow Brześć), Mikita Vailupau (SKA Mińsk), Maksim Baranau (HC Odorheiu)

Rozgrywający: Aliaksandr Padshyvalau (SKA Mińsk), Borys Pukhouski (Motor Zaporoże), Artsiom Kulak (Meszkow Brześć), Sergiej Shylovich (Meszkow Brześć), Artur Karvatski (SKA Mińsk), Mikalai Aliokhin (SKA Mińsk), Aliaksei Shynkel (SKA Mińsk), Uladzislau Kulesh (SKA Mińsk), Vadim Gayduchenko (SKA Mińsk)

Obrotowi: Artsem Karalek (Saint-Raphael), Viachaslau Shumak (Meszkow Brześć), Maxim Babichev (Meszkow Brześć)

 
Zobacz więcej: