REKLAMA

 

REKLAMA
2017-04-18 15:43:00
Wojciech Staniec

Dujszebajew powołał kadrę! Są wielkie powroty!

Znamy już siedemnastu zawodników powołanych przez trenera Tałanta Dujszebajewa na majowe mecze eliminacyjne do mistrzostw Europy! Na liście znalazło się pięciu zawodników, którzy nie grali na styczniowym mundialu!

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i do kadry wracają Karol Bielecki i Krzysztof Lijewski, którzy jesienią zawiesili grę w reprezentacji. Powołania otrzymali także kontuzjowani w styczniu Kamil Syprzak oraz Michał Jurecki. Tałant Dujszebajew zdecydował się także postawić na Mateusz Kusa, którego na mistrzostwa świata do Francji nie zabrał.

W składzie nie ma Piotra Wyszomirskiego, który styczniowy turniej opuścił z powodu kontuzji, a teraz już wrócił do gry. W siedemnastoosobowym składzie znalazło się dwóch golkiperów - Adam Malcher i Adam Morawski

Z kolei wspomniany wcześniej Syprzak jest jedynym zawodnikiem, który na co dzień nie gra w PGNiG Superligi. Powoływany wcześniej Łukasz Gierak tym razem nie znalazł się na liście.

Polacy rozpoczną zgrupowanie 30 kwietnia w Płocku. 4 maja Polacy zagrają w Mińsku z Białorusią, a 7 maja z tym samym rywalem w Orlen Arenie.

Lista zawodników powołanych na zgrupowanie:

Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Adam Malcher (Gwardia Opole)

Skrzydłowi: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Michał Daszek (Orlen Wisła Płock)

Rozgrywający: Karol BieleckiPiotr ChrapkowskiMichał JureckiKrzysztof LijewskiPaweł Paczkowski (wszyscy Vive Tauron Kielce), Krzysztof ŁyżwaRafał Przybylski (obaj Azoty Puławy)

Obrotowi: Kamil Syprzak (FC Barcelona), Mateusz Kus (Vive Tauron Kielce), Marek Daćko (Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock)
Zobacz więcej: