2024-04-14 18:06:41
Dominik Gruchała

SC Magdeburg zdobywcą Pucharu Niemiec

W niedzielne popołudnie w legendarnej Lanxess Arenie poznaliśmy rozstrzygnięcia tegorocznej edycji Pucharu Niemiec. Tytuł wywalczyli szczypiorniści SC Magdeburg, którzy w finale pokonali MT Melsungen 30:19.

Zestawienie drużyn ostatniego spotkania DHB-Pokal dla wielu uchodziło za zaskakujące. O ile uczestnictwo Magdeburga było dość oczywiste, o tyle awans Melsungen uznano za niespodziankę. Dzień wcześniej Adam Morawski i spółka pozbawili marzeń o złocie team Flensburga, wygrywając 33:28. Natomiast wicemistrzowie Niemiec gładko ograli Füchse Berlin (30:25).

Wynik niedzielnego finału otworzył celnym rzutem z siódmego metra Islandczyk Magnusson. Jego koledzy z zespołu Magdeburga starali się nadawać ton wydarzeniom na boisku, ale Melsungen stawiało zacięty opór. W 10. minucie przewaga faworytów była nieznaczna (5:4). Twarda obrona obydwu ekip przekładała się na dość mizerny rezultat. A ten do przerwy wskazywał, że widowisko nie dostarczało spektakularnych emocji (13:11).

W drugiej odsłonie Melsungen odważniej ruszyło do ataku, przez co na parkiecie zrobiło się więcej miejsca. Gladiatorzy dobrze odnajdowali się w taktyce rywali, utrzymując bezpieczny dystans. W 43. minucie przewaga Magdeburga była już wyraźna (22:17). Trener Parrondo wziął czas, ale po przerwie jego podopieczni nie potrafili odmienić losów gry. Magdeburg rósł z każdą upływającą minutą, a jego motorem napędowym był rewelacyjny tego dnia Sergey Hernández. Golkiper skończył zawody ze skutecznością na poziomie 47%, a Gladiatorzy ostatecznie zwyciężyli 30:19.

Choć w finale Polacy nie odegrali istotnych ról, to obydwaj mogą zaliczyć tegoroczną kampanię DHB-Pokal do udanych. Adam Morawski zdobył pierwszy medal na niemieckiej ziemi, natomiast Piotr Chrapkowski dołożył kolejne trofeum do już i tak bogatej kolekcji.

Trzecie miejsce w zmaganiach zajął Flensburg, który w walce o brąz pokonał Füchse Berlin 31:28.