2024-04-03 20:13:12

Industria dopełniła formalności. Kielczanie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Industria w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Kielczanie pokonali we własnej hali GOG i wywalczyli awans do kolejnej fazy, w której zagrają z SC Magdeburg.

W dobrych nastrojach do tego spotkania mogli przystępować zawodnicy Industrii, którzy przed tygodniem wygrali w Danii 33:25 i w rewanżu, we własnej hali byli murowanymi faworytami. Dodatkowo trener Talant Dujszebajew mógł wpisać do składu meczowego szesnastu zawodników. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 23 listopada, gdy kielczanie grali w Lidze Mistrzów z RK PPD Zagrzeb. Wciąż jednak z gry wyłączeni byli Cezary Surgiel, Szymon Sićko i Hassan Kaddah.

Lepiej w ten mecz weszli przyjezdni, którzy szybko rzucili dwa gole. Kielczanie na pierwsze trafienie musieli czekać do trzeciej minuty, gdy skutecznym rzutem popisał się Igor Karacić. To również Chorwat doprowadził do remisu po trzy. Na początku spotkania Industria popełniała sporo błędów w ataku, ale nadrabiali to świetną postawą w obronie i paradami Andreasa Wolffa. Po kwadransie trener Dujszebajew mógł sobie pozwolić na zmianę całej szóstki w polu, a na rozegraniu grali Michał Olejniczak ,Haukur Thrastarson oraz Arkadiusz Moryto. Im dłużej trwał mecz, tym większą przewagę miała Industria. Początkowo GOG było w stanie odrabiać jeszcze straty, ale pod koniec pierwszej połowy już nie mogło. Industria schodząc na przerwę miała o cztery trafienia więcej.

Po przerwie Industria mogła kontrolować boiskowe wydarzenia. Goście próbowali zmniejszyć straty, ale nawet, gdy odrabiali dwa gole, to po chwili kielczanie znów odskakiwali. W 49. minucie przewaga mistrzów Polski urosła do pięciu bramek (27:22). Do samego końca nic się już nie zmieniło i to gospodarze cieszyli się z wygranej i awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

W starciu o FinalFour Industria zagra z SC Magdeburg, a więc zespołem, z którym przegrała w minionym roku w finale. Pierwsze spotkanie pod koniec kwietnia odbędzie się w Kielcach, rewanż na początku maja w Magdeburgu.

Industria Kielce – GOG 33:28 (16:12)

Industria: Wolff, Wałach, Mestrić – Olejniczak 3, Wiaderny, Kounkoud 1, A. Dujszebajew 7, Tournat 2, Karacić 4, Moryto 1, D. Dujszebajew 3, Thrastarson 4, Paczkowski, Gębala 1, Karalek 2, Nahi 5.

GOG: Dorgelo, Thulin – N. Pedersen 1, Jakobsen 1, Madsen 3, Legér 1, Rasmussen 4, Kildelund, Zachariassen 2, Lyng 1, Lykke 5, Mensing 6, Persson, Lindskog 1, Blonz 3, Clausen.